fbpx

אתר הבית של חולי CML

פגישה מס 99- אוקטובר 2011

                      ז`  בתשרי,  תשע"ב

                                                                 5 לאוקטובר,  2011

 

פגישת קבוצה למידע ותמיכה עצמית לחולי CML

פגישה מספר 99, אוקטובר 2011

 

קבוצת המידע והתמיכה הארצית לחולי CML  (לוקימיה מילואידית כרונית), נפגשת אחת לחודש, בדרך כלל בכל יום רביעי הראשון בחודש בשעות 16.00-18.00 בבית החולים לניאדו בנתניה. לעיתים יש שינויים בימי הפגישה ואלו מפורסמים בחלון החדשות באתר האינטרנט של העמותה www.cml.org.il.

להלן פרטים על המפגשים הקרובים שלנו: המפגש הבא יערך ביום רביעי 2.11.2011 בשעה 16.00 בבית החולים לניאדו בנתניה. במפגש הפעם ניקח פסק זמן מהמחלה וטיפוליה. אורח המפגש יהייה אלעד הולנדר, שיעביר הרצאה מרתקת וקלילה בנושא תורת המשחקים-" מה הבעיה של בני אנוש בקבלת החלטות?". אלעד מסביר בחיוך והומור את הקשר בין זוכי פרס נובל לכלכלה ונימוסי שולחן ואסטרטגיות ניהול של עסקים, מדינות ואנשים פרטיים. מחוות דעת שקיבלתי ממי ששמע את ההרצאה מומלץ להגיע וליהנות.

מכיוון שגיורא יהיה בחול ביום המפגש ינוהל המפגש על ידי יושב ראש העמותה דר` יאיר בר דוד. לשאלות ועזרה בהכוונה למקום המפגש יש להתקשר ליאיר בטל` 050-8803332. ביום ראשון שבשוע המפגש יצא עדכון במייל על האולם של המפגש שיועלה גם לאתר העמותה.

 

רובד רוחני-  יסוד הרוח

 

 

רובד שכלי- יסוד האש

 

רובד רגשי- יסוד מים

_______________

רובד גופני-יסוד אדמה

 

 

 

מים

 

 

 

 

 

 

 

 

במפגש האחרון היה לנו את העונג לארח את דר דני לוסקי מקים ומנהל מכללת לוסקי לרפואה משלימה. דני הסביר את העקרונות של רפואה משולבת שבה משלבים רפואה קונבנציונלית עם רפואה אלטרנטיבית. הוא המשיך בהסבר על השיטה שפיתח שנקראת שיטת לוסקי.                 

 

לאדם יש 4 רבדים- ראה תרשים משמאל.

דני מסתכל על זה במבט הוליסטי ואומר

שהכול בנוי מסביב לספר היצירה שנכתב על

ידי אברהם אבינו ומשמש כבסיס לתורת הקבלה.

אדמה יותר צפופה ממים והנ"ל נכון לגבי כל

 יסוד ברובד הבא. הרפואה הקונבנציונלית נמצאת

ברובד הגופני- התחתון. כשרופא ממליץ לחולה

לקחת את החיים בקלות- הוא כבר מדבר על הרובד

הרגשי – יסוד המים. יש לנו תפישות עולם, ערכים,

אמונות והם מגיעים מעולם השכל. הקשר בין גוף לשכל

הוא קשר מובהק. בגדול 3 הרבדים העליונים הם הנפש

והרובד התחתון זה הגוף. אינטראקציה בין גוף לנפש היא

קריטית לבריאות האדם. כעס יושב ברובד השכל- ואחרי שאדם

כועס הוא יכול להזיע גופנית- וזו דוגמא אחת מני רבות

להשפעה הידועה שיש לנפש על הגוף. כל מה שקורה בנפש מוצא ביטוי בגוף. למה שקורה בגוף יש סיבה ומקור. ישנן מחלות כמו אסטמה בהן הקשר בין הנפש לגוף ידוע ומובהק. ברור גם שהטיפול הגופני חשוב אך אינו מספיק. רפואה משולבת מטפלת גם בגוף וגם בנפש.

לכל גוף יש כמה אינטליגנציות. ברובד העליון יש 3 אינטליגנציות רוחניות- מ א ש

ברובד השכלי יש 7 אינטליגנציות-, ברובד הרגשי יש 10 אינטליגנציות שהן הספרות הרגשיות שלנו. סה"כ יש 32 אינטליגנציות שבכל אחת יש מספר משתנים שתואמים את תדר האינטליגנציה. למשל- אינטליגנציית הראיה מסומנת באות ה. ספר היצירה אומר שהראיה קשורה לכבד והכבד מקושר למזל טלה. ראייה זה ראשון החושים ואדום זה גם צבע ראשוני גם הצליל דו הוא צליל ראשוני וטלה הוא מזל ראשון בגלגל המזלות. אם כן משתמע שבשר אדום יכול להועיל לשיפור ראייה ולמעשה לכל הדברים יש קשר של גוף ונפש על פי ספר היצירה. הכבד מסנן לנו את הדם וגם העיניים מסננות וכל אחד רואה את מה שעבר את הסינון שלו. מכון ויצמן עשה מחקר על רשתית העין ומצאו שאנו רואים את האובייקט הפיזי באחוזים קטנים ורוב הראייה היא למעשה האמונה-השקפה של מה שאנו רואים.

מה הקשר של כל הדברים שנאמרו?- אפשר לטפל בכבד על ידי צליל דו או ללבוש צבע אדום. לא מספיק לעשות רק חלקים וצריך עבודה משולבת כוללת. אלו גישות מדהימות שלא מוכרות ברפואה קונבנציונלית אבל כן מיושמות ברפואה משולבת. זה טיפול איטי יותר ולוקח זמן להשיג תוצאות.

דוגמא- אדם עם לחץ דם גבוה. לפי שיטת לוסקי שורש הבעיה יכול להיות דבר מסוים אבל הוא יוביל לפתולוגיות שונות. אדם יכול לקבל אולקוס מנתינה רבה או מישהו שאין לו ערכים כלל. אנו מזהים את הערך הבעייתי דרך התבוננות, שיחה והקשבה. הטיפול יהיה בשורש הבעיה לעומת רפואה קונבנציונלית שתטפל בסימפטומים. אם אדם קיבל אולקוס בגלל שיש לו מינוס גבוה בבנק וקשיים כלכליים, שיטת לוסקי תטפל ברמה גבוהה יותר במה גרם לו להגיע לקשיים כלכליים כמו מחויבות עצמית, התמדה וכולי. זה משפר דרסטית את איכות החיים גם אם אינו מרפא את המחלה. לכל דבר שקורה פיזית יש סיבה ברובד הנפשי העליון וצריך לטפל בשני הרובדים.

למי שמעוניין לשמוע יותר אפשר לראות פרטים באתר של דני לוסקי בכתובת:

http://www.lousky.org

חדשות מהקבוצה:

חברים חדשים: אנו מקבלים בברכה את החברים\ות החדשים שהגיעו לראשונה למפגש שלנו:

חנה מחיפה- גמלאית של עיריית חיפה. אובחנה לפני 3 חודשים ומטופלת בגליבק 400 מג ליום אצל רופאה במרפאה המטולוגית של קופת החולים. מרגישה מצוין. הספירה הלבנה באבחון הייתה 45000 והיום התייצבה על כ-4000. אין תופעות לוואי פרט לנפיחות סביב העיניים.

עפרה מכרכור- אובחנה לפני כשבוע ממש בערב החג של ראש השנה. בהומור ציני היא קוראת לאבחון סוג של מתנה לחג. מטופלת בבית החולים בני ציון בחיפה. עדיין מחכה לאישור לגליבק. כמובן שנמצאת בלחץ עקב האבחון. עפרה היא מורה ללשון ואימא לשני ילדות בנות 21 ו-16.

אילן מקריית אתא-אובחן לפני כ-6 חודשים לפני חג הפסח. מטופל בגליבק וסובל מתופעות לוואי קשות כמו עייפות, כאבי שרירים והתכווצויות בשרירי הידיים. בן 35 ועובד בשבס. אב לילד בן 6.

אנו מאחלים לכל החברים\ות החדים הצלחה בטיפולים ואיכות חיים טובה.

הכנס השנתי של איגוד ההמטולוגים הישראלי- בחודש שעבר התקיים בכפר בלום הכנס השנתי של איגוד ההמטולוגים הישראלי. בכנס השתתפו מאות רופאים מכל בתי החולים בארץ והוא היה מוצלח מאד בניצוחו של יו"ר האיגוד פרופ, עופר שפילברג מבית החולים בילינסון. לראשונה הוזמנו לכנס 2 עמותות חולים- העמותה שלנו ועמותת חולי מיאלומה נפוצה- אמן. קיבלנו דוכן בכנס ואישנו אותו בעזרת חברי העמותה משפ` בר דוד וגיל ובלה וכמובן גיורא וסיגי. זו הייתה הזדמנות נהדרת לחזק את הקשרים שלנו עם הרבה רופאים ורופאות מכל הארץ. בנוסף גיורא גם הרצה פעמיים במהלך הכנס. פעם על פעילות העמותה וחשיבות השתתפות החולים בפעילויות שלנו והרצאה נוספת על הסיבות לאי נטילת תרופות כנדרש על ידי מספר חולים ומה ניתן לעשות כדי לשפר תופעה זו.

גיורא גם הקריא לכולם מכתב שקיבל באותו יום מחולה שסיפר על התקדמות המחלה שלו והודה כי לא נטל את התרופה כנדרש ולא סיפר זאת לרופא שלו. אני חוזר ומדגיש כי הוכח קשר ישיר ליעילות הטיפול ונטילת יותר מ- % 90 ממינון התרופה שיש לקחת. מי שאינו לוקח את התרופה מכל סיבה שהיא פשוט מסכן את חייו.

ערב חגיגת עשור לעמותה- עקב נסיעת יו"ר ועד העמותה לחול במהלך חודש דצמבר, יתקיים האירוע החגיגי שלנו במהלך חודש ינואר 2012. תאריך ופרטים בקרוב. אבל יהיה ערב מדהים. רעיונות לתוכן הערב יתקבלו בברכה.

  

נשמח לראותכם בפגישה הבאה בחודש נובמבר

ביום רביעי, 2.11.2011

אל תתנו לתקווה לברוח מליבכם

 

לפרטים ושאלות אנא צרו קשר עם:

שרף גיורא, רחוב קיש 15 , נתניה 42248

טלפון:    09-8348498

נייד:      0507-516690

דואר אלקטרוני: [email protected]

 

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל