fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מס 82-אוקטובר 2009

                                       כה`  בתשרי,  תש"ע

                                                                 13 לאוקטובר,  2009

 

פגישת קבוצה למידע ותמיכה עצמית לחולי CML

פגישה מספר 82, אוקטובר 2009

 

קבוצת המידע והתמיכה הארצית לחולי CML  (לוקימיה מילואידית כרונית), נפגשת בדרך כלל אחת לחודש, בכל יום ד` הראשון בחודש בשעות 16.00-18.00 בביה"ס לאחיות בבית החולים לניאדו בנתניה. להלן פרוט שני המפגשים הקרובים, ושימו לב לשינויים בימים שלהם.

המפגש של חודש נובמבר יתקיים ביום שלישי 3.11.2009 (לא ביום רביעי!) בשעה 17.00-19.00 בבית החולים לניאדו בנתניה. אורח המפגש יהיה דר` ישראל גביש מבית החולים העמק בעפולה. דר גביש ישתתף החודש בכנס גדול על CMLשיתקיים במונטריאול בהשתתפות רופאים בכירים מכל העולם וידון באופטימציה של מעקב וטיפול בחולי CML שפתחו עמידות או אי סבילותלטיפול הקו הראשון-גליבק.  כפי שאפשר לראות נושא זה הולך ותופס מקום חשוב במחקר על המחלה היום והרבה רופאים וחולים מתחבטים בדרך הנכונה יותר איך לטפל בבעיות נדירות יחסית אלו. הרצאת הפתיחה של הכנס נקראת- "-CMLאתמול, היום ומחר."

בחודש דצמבר נקיים שוב ערב גאלה חגיגי בשיתוף עם עמותת חולי הגיסט בישראל. הערב יתקיים ביום חמישי 24.12.2009 בשעה 19.00-23.00 באודיטוריום של מלון שפיים. הערב יוקדש לנושא "מימוש זכויות החולה". להלן תוכנית הערב:

19.00-20.30- התכנסות, רישום וארוחת ערב.

20.30-20.35- פתיחה של מנכלי שתי העמותות.

20.35-21.50- הרצאה +פאנל מומחים בנושא זכויות החולה.

21.50-22.15- הפסקת קפה ועוגות.

22.15-23.00- הופעה ושירה של הזמרת לאה לופטין.

העמותה מממנת את עלות הערב לחברי העמותה+ בן\בת זוג. במידה ויהיו אורחים נוספים התשלום עבורם יהיה בגובה של 150 ₪ למשתתף נוסף.

כדי להערך נכון אנו זקוקים לאישור השתתפות של כל חבר\ה המתכוננים להגיע לערב. נא למלא את טופס אישור ההשתתפות המצורף ולהחזיר לגיורא או בפקס – 09-8343368 או במייל. מספר המקומות באודיטוריום מוגבל ולכן אני ממליץ להרשם בהקדם.

במפגש האחרון היה לנו את הכבוד והעונג לארח את יגאל יחזקאלי שדבר על

" איך לקחת את החיים בקלות ואת ההומור ברצינות." היו לנו במשך 8 שנות פעילותינו עשרות רבות של הרצאות במגוון ענק של נושאים. אין לי ספק שהרצאתו של יגאל היתה בין המענינות והמרתקות ביותר, ויעידו על כך המספר הגדול של חברים\ות שנכחו במפגש וישבו מרותקים במשך שעתיים ללא הפסקה.

יגאל שהעביר את המסר החשוב של חשיבות האופטימיות בהתמודדות היום יומית של כל אחד מאיתנו עם מגוון בעיות, עשה זאת בצורה יוצאת מן הכלל תוך תיבול הדברים בהומור וחן. תודה מקרב לב ליגאל על התנדבותו לבוא ולהרצות לנו. להלן מספר נקודות שעלו במהלך ההרצאה, ולצערי לא היתה שום דרך לסכם את כולה בגלל ההתלהבות והקצב המהיר שבו דיבר יגאל. אפשר היה לחוש ולראות כי יגאל מאמין בכל מילה שאמר והדברים באים מעומק ליבו.

לא צריך לראות דברים בעיניים כדי להאמין. צריך להאמין כדי לראות. אם תאמין חיובי-תראה חיובי.

כל אחד מאיתנו הוא התסריטן, הבמאי והשחקן של הסרט של החיים שלו. תחיה את חייך לפי מה שאתה רואה ומרגיש.

אם אתה רוצה שממחר יהיה לך יותר טוב, שב עם עצמך ועשה שינוי בתוך עצמך בדרך שבה אתה מסתכל על החיים. פרגן לעצמך, החשף יותר ויפתחו לך מעגלים חדשים. תאמין בעצמך יותר ותן לעצמך קרדיט. תעז ותסתכן יותר ותעשה לעצמך רק יותר טוב.

לבני האדם יש יכולות אדירות להמציא דברים לטובת נוחיותם. (מכונית, טלפון, מחשבים וכולי). לעומת זאת כשהם סובלים הם אינם יודעים איך לעשות את השינוי הנחוץ ובמקום זאת מפתחים מנגנונים לחיות עם הסבל והכאב. אלו מנגנונים דפוקים. מתי מתעורר האדם ועושה שינוי? כשהסבל הופך להיות בלתי נסבל ונוצר זעם שמבקש למצוא פיתרון.

מספר עקרונות להצלחה:

הייה תמיד מטופח- גם בהופעה וגם בתןוכן. כל יום תלמד משהו חדש. תאמין בעצמך. תגשים את המיוחדות שבך. קושי זה חוסר ותמיד ניתן להשלים את החוסר ולהתגבר על הקושי. כדי להתמודד טוב יותר עם מחלה, למד להכירה ולהבינה , ותרגל דמיון מודרך. השאר בשליטה.

כשאתה לוקח אחריות על עצמך סיכוייך להצליח גדלים פי כמה.

ובהזדמנות זו תודה שוב ליגאל על ההרצאה המדהימה.

 

 

                      

 

חדשות מהקבוצה-

חברים חדשים- עקב קוצר הזמן והתארכות ההרצאה לא הספקנו להכיר את החברים החדשים שהגיעו למפגש, ואני מקווה לעשות זאת במפגש הבא. בכל מקרה אנו מקבלים בברכה את מיכאל שאובחן רק לאחרונה כחולה CML.

חיסונים לשפעת רגילה וחזירים- מספר חברים ביקשו לדון בנושא ושוב עכב השעה המאוחרת נדחה נושא חשוב זה למפגש הבא.

 

נשמח לראותכם בפגישה הבאה בחודש נובמבר

ביום רביעי, 3.11.2009

אל תתנו לתקווה לברוח מליבכם

 

לפרטים ושאלות אנא צרו קשר עם:

שרף גיורא, רחוב קיש 15 , נתניה 42248

טלפון:    09-8348498

נייד:      0507-516690

דואר אלקטרוני: [email protected]                                                     

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל