fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מס 79- אפריל 2009

 

ב"ה                                                             ז`  בניסן,  תשס"ט

                                                                 1 לאפריל,  2009

 

פגישת קבוצה למידע ותמיכה עצמית לחולי CML

פגישה מספר 79, אפריל 2009

 

קבוצת המידע והתמיכה הארצית לחולי CML  (לוקימיה מילואידית כרונית), נפגשת אחת לחודש בכל יום ד` הראשון בחודש בשעות 16.00-18.00 בביה"ס לאחיות בבית החולים לניאדו בנתניה. המפגש  הבא יערך בתאריך 6.5.2009 ונארח בו את דר טל כהן שהוא בעל תואר PHDברפואה אלטרנטיבית ונושא הרצאתו יהיה

" רפואה טבעית מסביב לעולם".

מכיוון שבכנס השנתי שלנו שיערך ביוני יהיו הרצאות רפואיות מקיפות בנושא המחלה והטיפולים השונים בה, ומכיוון שדר הורוביץ, רופא העיניים מאיכילוב שהיה אמור להגיע למפגש האחרון אבל נאלץ לדחות עקב גיוסו למילואים, בחרתי להקדיש את שני המיפגשים של אפריל ומאי לנושאים הקשורים בטיפולים אלטרנטיביים- משלימים.

במפגש האחרון היה לנו את העונג לארח את חנה אלמגור, מומחית ברפלקסולוגיה ועוסקת ברפואה הוליסטית מזה שנים עשר שנים . חנה הגיעה אלינו בעקבות המלצתה של מירה חברת העמותה שמטופלת אצלה.

לאחר  35 שנה בתחום הרפואה הקונבנציונאלית שבמהלכן מילאה חנה מגוון תפקידים: החל מאחות מוסמכת ומנהלת מחלקה בבית חולים וכן מנהלת מגמת סיעוד בבית ספר תיכון, החליטה לשנות ולפנות לרפואה המשלימה .

ההחלטה התקבלה בעקבות פריצת דיסק טראומטית כשסכין המנתחים הייתה מוכנה ורק בזכות טיפולים אלטרנטיביים הצליחה להימנע מניתוח ולהירפא . 

לאורך השנים חנה מטפלת באנשים בהמון אהבה ונתינה במגוון תחומי הרפואה המשלימה וביניהם: רפלקסולוגיה, רייקי, אוקופרסורה, פרחי באך, הילינג, אבנים חמות ותומכת לידה-דולה ועוד .

חנה פתחה עם תרגול של מדיטציה קצרה ומרגיעה בליווי מוזיקת רקע מתאימה.

למה רפלקסולוגיה- חנה הסבירה שדרך כפות הרגליים וגם הידיים יש השתקפות של כל איברי הגוף השונים. במצבי סטרס ולחץ היעילות של המערכת החיסונית של הגוף נפגעת. מחקרים שונים הראו שרפלקסולוגיה מעלה את רמות האמורפין והאדרנלין בגוף וזה מביא לשיפור בתפקוד המערכת החיסונית העצמית של הגוף. במצב של מתח-סטרס הגוף צורך הרבה אדרנלין ורפלקסולוגיה עוזרת להחזיר חלק ממנו לגוף. המטפל צריך להתאים את הטיפול למצב שהמטופל נמצא בו. מטפל טוב נמצא בעמדה יחודית לתמוך. הוא צריך ללמוד על המחלה של החולה ולהיות בעל ידע נרחב גם ברפואה הקונבנציונלית. חנה עושה שילוב של הרפואה המשלימה עם הקונבנציונלית, ומטפלת בתופעות הלוואי הרבות שקימות מהמחלה והטיפולים השונים. לדוגמא הזכירה חנה שימוש בחליטת ג`ינג`ר לטיפול בבחילות. לטיפול ביובש בעפעפים חנה ממליצה על חמאת שיאה. (בתי טבע)

גם מגע עוזר מאד למטופלים וביחוד בתוספת שמנים כמו לבנדר, תפוז ולימון. בקליניקה שלה נעזרת חנה בטיפול גם באמצעות אבנים חמות.

לכל אחד מאיתנו יש יכולות ריפוי עצמי וחנה מלמדת את מטופליה להפעיל אותם. כדוגמאות היא סיפרה על תאונה שהיא עברה ונפגעה בידייה ונקרע לה גיד. היא עברה טיפולים רבים אבל רק כשהחליטה בתוכה שידיה שלה ירפאו את הבעיה הצליחה לחזור לתפקוד מלא. יש דעות קדומות שרפלקסולוגיה ורפואה משלימה יכולים להזיק לחולים. חנה חושבת שזו גישה מוטעית ומביאה לדוגמא את מרכז דוידוף בבית החולים בילינסון שמטפל בחולי סרטן והקים מחלקה לרפואה משלימה בתוך המרכז. בנוסף סיפרה על מטופלת שלה החולה בסרטן של מערכת העיכול. משפחתה לחצה עליה מאד שלא ללכת לטיפולים אלטרנטיבים, אבל היא התעקשה והגיעה לחנה והיום אחרי טיפולים משולבים קונבנציונליים ואלטרנטיבים היא מרגישה הרבה יותר טוב. לדברי חנה כל אדם שחי תחת איום קיומי זקוק לתמיכה נפשית שיכולה להינתן בדרך קונבנציונלית או משלימה כמו למשל שימוש בפרחי באך ועוד.

חנה השתתפה בכנס בינלאומי גדול של מטפלים ברפואה משלימה ועומדת להרצות בכנס נוסף שיערך בקרוב. היא משתמשת במספר טכניקות ואחת מהן היא ליטוף, כמו שמלטפים תינוק. זה יעיל ומזרז הליכי טיפול טבעיים. אפשר ורצוי להשתמש בשמנים אבל לא בשמן תינוקות שמכיל בדרך כלל נפט.

כאן עברה חנה להדגמות של טכניקות טיפול שונות במיטת טיפולים שהכנו. תודה לחיליק ולאשר על ההתנדבות להדגמות ונראה לי שהם גם נהנו מאד.

 

 

 

 

 

 

כאן נשאלה חנה לגבי המלצות שונות שקיבלו חולים מהרופאים שלהם לגבי איסור עשיית מסאג`ים. בדיון שהתקיים התברר שהרופאים חלוקים בדעתם בנושא ויש חברים שקיבלו חוות דעת שאין בעיה לעשות מסאג`. חנה הסבירה שלדעתה התנגדות הרופאים יכולה לנבוע מהסיבה שיש הרבה מטפלים לא מיומנים.

לסיום הקריאה חנה קטע יפה מהספר "מסרים מהמים" של חווקר יפני.

ברצוני להודות לחנה על הגעתה בהתנדבות למפגש ועל הרצאתה המענינת.

חדשות מהקבוצה-

הכנס השנתי של העמותה- כידוע יערך סוף השבוע של מודעות ל-CMLבתאריכים 11-13 ליוני במלון חוף התמרים עכו. לכנס שורינו 80 חדרים ו-70 מתוכם כבר מלאים בחברים\ות שנרשמו. מכיוון שיש עוד מספר חברים שאני יודע שלא ירצו להפסיד את החוויה, אני ממליץ למי שעדיין לא נרשם להזדרז ולשלוח את טופס ההרשמה. מי שאין ברשותו טופס יכול להוריד מהאתר אינטרנט שלנו בכתובת www.cml.org.il   או להתקשר לגיורא 0507-516690.

הסעות לכנס- כמו בשנתיים האחרונות אנו נארגן הסעות עצמיות ונשתמש בשרותי חברי העמותה שנוסעים ברכבם ויש להם מקומות ברכב, להסיע חברים הזקוקים להסעה. את כל נושא ההסעות יתאם כמו בשנים הקודמות חברינו חיים לזרוביץ שמספר הטלפון שלו הוא- 054-6461650 או 03-5744286. כל מי שזקוק להסעה או שיש לו מקומות ברכב מתבקש ליצור קשר עם חיים.

בנוסף אני ממליץ למי שאין לו רכב להגיע ולחזור מהמלון בעכו באמצעות הרכבת. יש רכבת לעכו כל שעה ויש רכבות חזרה מעכו במוצאי שבת לאחר צאת השבת. המרחק של המלון מהרכבת הוא כ-700 מטר ויש מוניות בתחנת הרכבת.

חברים חדשים: אנו מקדמים בברכה 3 חברים\ות חדשים.

שאול-אובחן לפני מספר שבועות באקראי, מרמת השרון ומטופל בבית החולים איכילוב. באיבחון היו לו 330000 כדוריות לבנות. מכיוון שהוא ספורטאי פעיל ומשחק טניס קבוע, קשה היה לו ולרופאים להבין איך תפקד עם ספירה כזו גבוהה. אושפז ל-4 ימים, טופל בתחילה בהידריאה ועבר ל-400 מג גליבק. מרגיש עכשיו טוב יותר מאשר לפני האיבחון. נעזר מאד בחברינו לעמותה גיל שמטופל איתו אצל פרופ נפרסטק שמלווה אותו ומעודד אותו רבות מאז שהכירו.

איילת- פעם ראשונה במפגש של העמותה וגרה בתל אביב. אובחנה ביולי 2008 באקראי אחרי הפלה. מטופלת אצל דר וולצ`יק בשיבא ב-400 מג גליבק.

חיים- תושב באר שבע ואובחן במרץ 2005 עם 148000 כדוריות לבנות. טופל על ידי דר איתי לוי בגליבק והגיב טוב. הצטרף לניסוי הפסקת הגליבק בשילוב אינטרפרון של דר הרדן בשיבא, אבל אחרי 6 חודשי הפסקה סימני המחלה חזרו והוא חזר לטיפול בגליבק והשיג שוב תגובה טובה. חיים עומד לנסות הפסקת טיפול נוספת בקרוב.

סיפורו של יורם-יורם טופל תקופה די ארוכה בגליבק 400 מג ולא השיג תגובה מספקת. לפני מספר חודשים הועלה מינון התרופה ל-800 מג וכעת יורם נמצא בתגובה מולקולארית מלאה.

 

בברכת חג שמח, כשר ובריא לכל חברי העמותה ובני ביתם

 

נשמח לראותכם בפגישה הבאה בחודש מאי

ביום רביעי, 6.5.2009

אל תתנו לתקווה לברוח מליבכם

 

לפרטים ושאלות אנא צרו קשר עם:

שרף גיורא, רחוב קיש 15 , נתניה 42248

טלפון:    09-8348498   נייד:      0507-516690

דואר אלקטרוני:[email protected]

 

 

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל