fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מס 71-אפריל 2008

                                               כו`  אדר ב`,  תשס"ח

                                                                 2 לאפריל,  2008

 

פגישת קבוצה למידע ותמיכה עצמית לחולי CML

פגישה מספר 71, אפריל 2008

 

קבוצת המידע והתמיכה הארצית לחולי CML  (לוקימיה מילואידית כרונית), נפגשת אחת לחודש בכל יום ד` הראשון בחודש בשעות 16.00-18.00 בביה"ס לאחיות בבית החולים לניאדו בנתניה. מכיוון שיום רביעי הראשון בחודש הבא מאי, חל ביום הזיכרון לחללי צה"ל וערב יום העצמאות, יתקיים המפגש הבא ביום רביעי 14.5.2008 בשעה 16.00 בבית החולים לניאדו. נושא המפגש הבא הינו יחודי ולא שגרתי. המרצה הינה לנה קורץ מבית החוליםן לניאדו ונושא ההרצאה הינו " מיניות ואינטימיות במטופלים המטולוגים." נשמע מרתק ומומלץ לא להחמיץ.

בחודש יוני אנו עורכים את הכנס השנתי שלנו בתאריכים 19-21 ליוני, וכמובן שלא יהיה מפגש חודשי נוסף. בחודשים יולי ואוגוסט נצא לחופשת קיץ ארוכה ונחזור להפגש ביום רביעי הראשון בספטמבר.

במפגש האחרוו היה לנו את העונג לארח מדריכת יוגה ותיקה בשם שוש אפרת.

אל שוש הגענו דרך חברתינו בעמותה עדינה איכנבאום. עדינה סבלה מתופעות לוואי לא פשוטות של הטיפול בגליבק ובמסגרת חיפושיה אחר עזרה הגיעה לשוש. שוש מעבירה לה שיעורים של יוגה מותאמת אישית כבר מספר חודשים, ולדברי עדינה ושוש חל שיפור גדול מאד במצבה של עדינה כך שהיא יכלה להפסיק מספר תרופות שהיא קיבלה לטיפול בתופעות הלוואי. עדינה מסרה שהיא מוכנה לשוחח עם כל מי שרוצה לשמוע ממנה על יעילות הטיפול אצלה, ומספר הטלפון שלה הוא 03-6180570.

ליוגה יש אפקט של הרפיה והיא משמשת כאנטי מתח ולחץ, מה שעוזר תמיד לשפר את הבריאות. שיטת היוגה ידועה כבר הרבה מאד שנים כעוזרת לשיפור הבריאות. הרבה אנשים כמו עדינה הגיעו ליוגה עם בעיות בריאות שונות ומגוונות כולל סרטן, והם משתמשים ביוגה כתוספת ולצד הטיפולים שהם מקבלים. היתרון הגדול ביוגה הוא שאפשר להתאים אותו לכל אחד ואחת על פי הצרכים האישיים. יש תרגילים שאפשר לבצע בשכיבה או בישיבה על כסא ולא כל אחד יכול או חייב לבצע עמידה על הראש. אחד המרכיבים הנוספים ביוגה הוא התאמת אורח החיים. ביוגה יש חמישה דברים עיקריים והם:

  1. הרפיה נכונה
  2. תרגול נכון
  3. נשימה נכונה, דהינו נשימה מלאה דרך הסרעפת.
  4. תזונה נכונה- תפריט יוגי הוא משהוא בין צמחוני לטבעוני, ללא בשר ללא דגים ללא ביצים ללא שום או בצל.
  5. גולת הכותרת ביוגה היא חשיבה חיובית ומדיטציה.

כאן עברנו לשלב המעשי ולאורך כמעט שעה תרגלנו בשיתוף פעולה מלא עם שוש, תרגילים שונים ומרובים תוך כדי ישיבה בכסאות. בנוסף תרגלנו גם חשיבה חיובית תוך כדי מדיטציה ותרגילי דמיון מודרך. היה מאד מרכנן לראות את כולם מבצעים את התרגילים, נחים ונהנים מהרפיה שאצל חלק הגיעה אפילו להרדמות.

ואיך אומרים- טוב מראה עיניים…

 

 

 

 

בהזדמנות זו אבקש להודות לשוש ועדינה על ההרצאה המענינת.

חדשות מהקבוצה

עידכון לגבי דסטיניב– הוגשה בקשה להכניס את התרופה לסל הבריאות של 2009.

כנס שנתי בצפת– ההכנות לכנס הולכות ומסתימות. עד כה נרשמו כבר 60 חדרים ועדיין נותרו 10 חדרים אחרונים. אנו מחכים עדיין לאישור של רופא אחד או שניים על הגעתם, ובחודש הבא נעדכן על תוכנית הכנס.

הסעות לכנס בצפת– על מנת לחסוך בעלויות אנו מתארגנים להסעות פנימיות שכל החברים שמגיעים עם רכב ויש להם מקום יקחו עמם חברים שאין להם רכב.

כל נושא תאום המסיעים והמוסעים מתרכז בידיו האמונות של חברינו חיים לזרוביץ. אבקש מכל מי שנוסע לכנס עם רכב ויש לו מקום, או מכל מי שזקוק להסעה לכנס להתקשר לחיים בטלפונים הבאים: 03-5744286או

054-6461650

בהזדמנות זו אבקש לאחל לכל חברי העמותה ובני משפחותיהם חג שמח וכשר

 

נשמח לראותכם בפגישה הבאה בחודש מאי

ביום רביעי, 14.5.2008

אל תתנו לתקווה לברוח מליבכם

 

לפרטים ושאלות אנא צרו קשר עם:

שרף גיורא, רחוב קיש 15 , נתניה 42248

טלפון:    09-8348498

נייד:      0507-516690

דואר אלקטרוני: [email protected]

 

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל