fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מס` 64 – יולי 2007

אב,  תשסז

 

עוצמת הרכות: שיטת נענוע מיוחד של הגוף בקצב לב-העובּר (120-160 פעימות בדקה). הגישה מבוססת על 2 עקרונות החיים – קצב ומים. היכן שיש חיים יש מים ותנועה. כמו כדור הארץ, אנו כ-80% מים. המים הם סוד החיים. המסר הראשון שלנו כבר ברחם היה `לחיות זה לנוע` והקצב של עוצמת הרכות מחלחל עד עמקי נשמתנו, מרפא את גופנו ונפשנו. המים הם החומר הרך ביותר עלי אדמות אך דווקא הם ממיסים את הסלעים הנוקשים – כך גם בשעת הטיפול חסימותינו הנוקשות בגוף או בנפש נמסות בקלות. הנענוע החוזר מביא להפרשת ביו-כימיקלים חשובים ביותר במוח ובמערכת כולה, כגון סרוטונין (חיוני לעיכול ולשינה טובה – על כן נפגעי הלם מתחילים לישון לילות רצופים לראשונה מזה שנים), אנדורפין – הורמון העונג הפיזי המביא להרפייה, וחיוני למערכת החיסונית ולמלחמה בתאים סרטניים, וכן דופמין (לא רק לחולי פרקינסון) לכולנו הן ברמה המוטורית והן לתחושת עונג וסיפוק בחיים.יחודיות השיטהעוצמת הרכות – ריפוי דרך השמחה וההנאה במקום הכאב, היא שפה חדשה ולא מוכרת לדפוסים שלנו הנטועים בסבל ואשר לא פעם גורמים לנו לחפש את הכאב אף מבלי שנבחין בכך. מערכת העצבים מגיבה באופן אפקטיבי יותר להנאה מאשר לכאב. עוצמת הרכות מביאה ריפוי בר-קיימא דווקא בגלל רכותה. חוק טבע גורס: היכן שיש כוח, תמיד יש כוח נגד, ואנו טובים בכוחניות, גם אם היא מתישה אותנו ומונעת הישגים. לעומתה הרכות, כמים שקטים, עוקפת קונפליקטים ואנו משיגים את שרצינו, ללא מאמץ.
1. ריפוי דרך שמחה – התמקדות ביכולת הגוף לריפוי עצמי בהתיחסות חיובית ועדינה לגוף ולנפש, לעומת שיטות אחרות המבוססות על נגיעה בכאב או בשחזור הטראומה. עוצמת הרכות מתמקדת בהנאה ובשמחה כמקור לריפוי ובנענוע עדין של כל הגוף.
2. ריפוי הדדי – תהליך הטיפול בעוצמת הרכות מאפשר למטפל לשמר את האנרגיה שלו בזמן הטיפול כך שהדבר מסייע לידיו להגיע רענן לכל מטופל נוסף.
3. תנועה – בלי תנועה אין חיים – הטיפול בעוצמת הרכות מבוסס על נענוע עדין של הגוף הנותן חיים וריפוי לכל מגבלה או מצב גופני או נפשי.
4. ראיה הוליסטית – השיטה משלבת בתהליך הטיפול גם את מכלול הנושאים והמסרים החברתיים הנהוגים בחברה המודרנית הרלוונטיים למקרה של המטופל.

באופן הפרקטי ביותר עוצמת הרכות מטפלת בכאבים שונים: בכאבי גב, כאבי ראש, כאבי מפרקים, כאבי רגליים, ורידים ברגליים, הצטברות נוזלים בגוף, סוכרת, אלצהיימר, לחץ דם, עייפות כרונית, עצירות, ועוד. כמו כן בחרדות במתחים ובדיכאון. לאור כל אלו ברור שהשיטה אינה יכולה לרפא טת מחלת ה- אבל יכולה לעזור להתמודד עם תופעות לוואי שונות של הטיפול התרופתי. לדברי דותן, חבר וחולה מהקבוצה, השיטה מאד עוזרת לו בהתמודדות עם המחלה.

פרטים נוספים על השיטה באתר האינטרנט שלהם תודה לכל המתנדבים מעצמת הרכות ומהקבוצה שהדגימו לנו את השיטה .

 

בחלק השני של המפגש ספרו גיורא ויאיר פרטים מכנס מנהלי קבוצות חולים של שנערך בסוף יוני והם נטלו בו חלק. זוהי השנה החמישית שהכנס הנל מתקיים והשנה השתתפו בו 80 נציגי קבוצות חולי גיסט ו-מ-28 ארצות. הכנס היה מאד מקצועי והתקיים במלון עם מרכז כנסים בעירה חמודה בשם באד נויהם ליד פרנקפורט. גיורא שהיה חבר בועדה המארגנת נטל חלק פעיל בתכנון הכנס ואף ניהל קבוצת דיון בנושא השתתפות חולים בניסויים קליניים. בכנס השתתפו 3 רופאים בעלי שם בינלאומי במחלה והם: דר קורטז מבית החולים ביוסטון, דר הוכההאוס ממנהיים בגרמניה ודר אוליבירה מלונדון. יאיר מסכם את החלק הרפואי ונצרף אותו לסיכום זה.

חדשות מהקבוצה:

מצטרפים חדשים: אנו מקבלים בברכה את המצטרפים החדשים לקבוצה שבזמן האחרון נוצר הרושם שיש יותר ויותר צעירים שמאובחנים במחלה יחסית לשנים עברו?:

 גולדי: בת 33 מקרית אונו שאובחנה לפני 4 חודשים. מטופלת בגליבק עם תופעות לוואי לא קלות בבית חולים השרון בפתח תקוה.

 עופרי: גם כן בחור צעיר בשנות השלושים לחייו שאובחן לפני מספר שבועות כשעמד לסיים את לימודיו באוניברסיטה בארהב. מכיוון שהביטוח אינו מכסה לו את מתן תרופת הגליבק בארהב, חזר לארץ ומטופל כאן אצל דר רענני.

נאחל לשני הצעירים הרבה שנים מאושרות ללא תופעות לוואי קשות.

עפרה ושלמה יצחקיאן: מזל טוב לעפרה ושלמה שחיתנו את בנם בשבוע שעבר.

אתר האינטרנט שלנו: רציתי רק לעדכן כי לאחרונה העלינו מספר מאמרים חדשים ומענינים מאד לאתר. הראשון שבהם הוא פרי עבודתו של דר יאיר בר דוד מהקבוצה, שכתב מאמר מפורט על התגובות הבינתרופתיות האפשריות של הגליבק. מאד מענין וכדאי לקרוא ולשמור. בנוסף יש מאמרים נוספים כמו רפואה מותאמת אישית שפורסם לאחרונה בעיתון הארץ והגליבק ורופאים רבים שאנו מכירים מככבים בו.

כנס סוף שבוע של מודעות ל-: הכנס הראשון שערכנו הסתיים בהצלחה אדירה ולשביעות רצונם של כל המשתתפים. הכנס היה הצלחה הן מהבחינה הרפואית בו נטלו חלק 4 מהמומחים בארץ למחלה והן מהבחינה החברתית.

יש הסכמה לנסות להפוך את הכנס לארוע קבוע שנתי ולכן הוקצו לכך כבר תקציבים לשנה הבאה.

מי שלא קיבל דיסק עם סרט ותמונות מהכנס ורוצה אחד מוזמן להתקשר לגיורא.

 

 

נשמח לראותכם בפגישה הבאה בחודש ספטמבר

ביום רביעי, 4.9.2007

אל תתנו לתקווה לברוח מליבכם

                                                              

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל