fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מס 63 אפריל 2007

                                     כד`  ניסן,  תשס"ז

                                                                 12 לאפריל,  2007

 

פגישת קבוצה למידע ותמיכה עצמית לחולי CML

פגישה מספר 63, אפריל 2007

 

קבוצת המידע והתמיכה הארצית לחולי CML  (לוקימיה מילואידית כרונית), נפגשת אחת לחודש בכל יום ד` הראשון בחודש בשעות 16.00-18.00 בביה"ס לאחיות בבית החולים לניאדו בנתניה. בחודשיים הקרובים, מאי ויוני 2007 לא יערך מפגש חודשי עקב קיומו לראשונה של כנס "סוף שבוע של מודעות ל-CML" שיערך בתאריכים 24-26 למאי במלון דניאל בים המלח. המפגש החודשי הרגיל הבא שלנו יערך ביום רביעי 4.7.2007 בשעה 16.00 בבית החולים לניאדו. עדיין לא נסגר נושא המרצה לפגישה הנ"ל, והוא ימסר בהמשך ויעודכן גם באתר הבית שלנו בכתובת www.cml.org.il

פרטים נוספים לגבי הכנס בהמשך סיכום זה.

במפגש האחרון היה לנו את העונג לארח את רותי חי, מנחת סדנת יוגה צחוק, שהגיעה אלינו בהתנדבות להנעים וללמד ולשפר את מצב הרוח. ואכן, מי שלא ראה את הקבוצה צוחקת וצוחקת, מחייכת, רוקדת, שרה הפסיד חוויה מיוחדת.

בהזדמנות זו תודה מקרב לב לרותי על הגעתה והמאמץ שהקדישה לנו מזמנה.

רותי הסבירה שאם אתה כועס, עצבני, מוטרד מבעיות ודאגות, לחוץ וכדומה, כדאי להתחיל לצחוק אפילו צחוק מזויף. המוח אינו יודע להבדיל מתי צחוק הוא אמיתי ומתי אינו אמיתי אלא מזויף. כשמתחילים לצחוק המוח מקבל פקודה להתחיל לשחרר אנדרופינים שגורמים לתחושת הקלה, רוגע, ולהרגשה טובה יותר. זה מה שעושים הליצנים הרפואיים שמבקרים במחלקות שונות וביחוד אצל ילדים חולים בבתי חולים. כשאנו צוחקים נכנס יותר חמצן לריאות, הן מתרחבות וגורמות לתחושה טובה יותר, הסרעפת עולה ויורדת יותר והלב מקבל עיסוי נוסף, מערכת העיקול פועלת טוב יותר. בשעת צחוק מוציא הגוף כ-500 קלוריות. רותי עצמה שיפרה מאד את חייה בעזרת הצחוק. היא לוקחת דברים בקלות רבה יותר, ומתמודדת טוב יותר עם מתח וכעסים. השנה חולק לראשונה בארץ פרס שגרירי הצחוק ורותי נמנתה בין 4 מקבליו. שיבא הוא בית החולים הראשון בארץ שהכניס סדנת יוגה צחוק כפעילות שוטפת לחולים.

כאן עברה רותי להפעלות של הקבוצה בצחוקים, תרגילי צחוק שונים, לימוד צחוקים במצבים שונים, תנועה ריקוד ושירה. היה מאד מרנין לראות את כולם משתפים פעולה ונהנים. צרפתי מספר תמונות להנאה.

                                        

                                         

 

 

 

 

פרטים לגבי הכנס בסוף השבוע 24-26 למאי

ההרצאות יתחילו ביום חמישי 24.5 בשעה 15.00. אפשר להגיע למלון בצהריים, הרשמה משעה 13.00 וקבלת חדרים משעה 14.00.

ההגעה ברובה תהיה באופן עצמאי. לאלו מאיתנו שאין להם אפשרות להגיע עצמאית אנו מארגנים הסעה הלוך וחזור במוצ"ש. כל מי שזקוק להסעה מתבקש ליצור קשרבהקדםעם גיורא (0507-516690) לתאום.

העמותה מכסה את כל העלות של חבריה, והתשלום עבור בן או בת זוג שמצטרף הינו 830 שח. (עבור שני לילות לילה אחד חצי פנסיון ולילה שני פנסיון מלא)

מכיוון שחמישים החדרים שהזמנו התמלאו, הוספנו עוד 10 חדרים. אם יש מישהו שעדיין לא נרשם ורוצה להצטרף נא להתקשר לגיורא בהקדם.

התשלום עבור בן הזוג יעשה ישירות במלון בכרטיס אשראי או מזומן.

הוספנו ארוחת צהריים בשבת, לאחר הטיול בשבת בבוקר אליו יכולים להצטרף גם שומרי השבת ברגל מהמלון לנחל בוקק המקסים.

אני מזכיר כי ביום שישי 25.5. אחה"צ תערך האסיפה השנתית של העמותה וכל מי שמעונין להבחר לועד העמותה מוזמן להגיש את המועמדות לגיורא.

הכניסה לספא המלון תהיה חופשית ללא תשלום בכל ימי הכנס. לא לשכוח בגדי ים. סידרנו % 20 הנחה על כל הטיפולים השונים בספא, למרות שלא יהיה יותר מדי זמן פנוי לנצל אותם.

מזג האויר אמור להיות חם בסוף מאי, אבל אני מזכיר כי יש לנו ביום חמישי בערב קומזיץ על שפת הים ואולי יהיה קצת קריר?

המלון יהיה מלא לגמרי בתאריך הנ"ל, כך שאני מאד מבקש שכל מי שנרשם יגיע למרות שלא גבינו כל תשלום מראש. במקרה שמישהו חייב לבטל, נא להודיע ככל המוקדם לגיורא.

אז להתראות ביום חמישי מיד לאחר חג שבועות עם הרבה הרבה מצב רוח.

 

 

 

נשמח לראותכם בפגישה הבאה בחודש מאי

ביום חמישי, 24.5.2007

בכנס הגדול של "סוף שבוע של מודעות ל-CML

אל תתנו לתקווה לברוח מליבכם

 

 

 

לפרטים ושאלות אנא צרו קשר עם:

שרף גיורא, רחוב קיש 15 , נתניה 42248

טלפון:    09-8348498

נייד:      0507-516690

דואר אלקטרוני: [email protected]

 

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל