fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מס` 58 – נובמבר 2006

 

בה                                                             י`  חשון,  תשסז

                                                                 1 לנובמבר,  2006

 

פגישת קבוצה למידע ותמיכה עצמית לחולי CML

פגישה מספר 58, נובמבר 2006

 

קבוצת המידע והתמיכה הארצית לחולי CML  (לוקימיה מילואידית כרונית), נפגשת אחת לחודש בכל יום ד` הראשון בחודש בשעות 16.00-18.00 בביהס לאחיות בבית החולים לניאדו בנתניה.

הפגישה הבאה תתקים ביום רביעי, 6.12.2006 ונארח בה את דינה שפריר. דינה שהיא בין היתר פסנתרנית ומוזיקאית מחוננת, החליטה לפני מספר שנים לשנות כיוון, ועברה ללמוד ולאחר מכן גם להדריך שיטות של טאיצ`י וצ`יקונג וטיפולים סינים. דינה העבירה סדנאות בנושאים אלו במרכז וולנס בגבעתיים לקבוצות של חולי סרטן עם תגובות מאד נלהבות. מהכרותי האישית עם דינה אני בטוח שיהיה מפגש מאד מיוחד ומעניין וחבל להחמיץ ולהכיר נושאים אלו שעדיין לא פגשנו במפגשי הקבוצה הקודמים. הסדנה תהיה מלווה בפעילות מתונה וכולם מתבקשים להגיע עם בגדים נוחים ונעלי התעמלות או גרביים, ובעיקר הרבה מצב רוח. המפגש יערך באולם שיקאגו הגדול בקומה התחתונה בבית הספר לאחיות.

בפגישה האחרונה ארחנו את הילה של אור, ששיכת לזרם שנקרא שאמניזם, או טיפולים אינדיאנים. הם מפעילים בית ספר שנקרא הרוח הגדולה שהוא בעיקרון בית ספר לתרבות אינדיאנית. מיסדי התנועה הם זוג בשמות דוב וטרה שנסעו לשמורות האינדיאניות , חיו שם למדו את מנהגיהם, תרבותם, אורח חייהם ולאחר מכן יסדו את התנועה. בשאמניזם אין אלים שסוגדים להם, ואין פולחן אלילים. השאמניזם היא תנועה שהיתה קימת בהרבה מקומות, כולל בארץ ישראל הישנה- היה כאן שאמניזם כנעני. היא היתה קימת גם באפריקה ואירופה. המילה שאמן מגיעה מסיביר ופרושה הוא – זה ששר ורואה לתוך האפילה ומדבר עם הרוחות.

ריפוי שאמני הוא קשת רחבה של טכניקות ריפוי. יש טכניקה לריפוי כאבים, להרגעה, להעברת אנרגיה של תקוה ואהבה. הדרך היא לדבוק בחיים במקום לנסות לשרוד. היא כוללת שינויי דפוסי התנהגות. הבסיס של השיטה הוא הקשר של השאמן עם המקומות הנסתרים של האדם: הנשמה.

שאמן מטפל צריך להיות כמעט פסיכולוג. הוא צריך להבין את נפש האדם. תהליך ההכשרה של מטפל שאמני הוא ארוך מאד ויכול להמשך כשלושים שנים.התהליך כולל לא רק צבירת ידע אלא השתנות אישית פנימית.בשיטות הטיפול השאמניות משתמשים הרבה בדיבור, טקסים עם אש עשן ואבנים חמות, תקשורת בין אנשים ללא מילים ועוד.תהליך הכשרת המטפל השאמני יכול להתבצע רק על ידי מטפל שאמני אחר.

כאן שאלה רותי מהקבוצה איך הטכניקה השאמנית יכולה לעזור במניעת כאבים של תופעות לואי של תרופה כמו הגליבק?- הילה הסבירה שבעזרת טיפולים שאמנים שכוללים טיפולי אנרגיה דומים לרייקי אבל חזקים הרבה יותר , לימוד תזונה נכונה אפשר לעזור להתמודד עם כאבים. הטיפול לא מרפא את הכאבים אבל עוזר. כל טיפול יעיל לשבוע עד שבועיים.

 

2

כאן עברה הילה לדבר על מוטיב עיקרי בשאמניזם- הנשמה. לכל אחד מאיתנו יש חלום, משאלה, תקוה. הרבה פעמים אנחנו מאבדים אותם במהלך חיינ ו ושוכחים מהו החלום שלנו ומה אנו באמת רוצים. הרבה אנשים עושים וחיים לא בדרך האמיתית שלהם, חיים שהם לא הם עצמם, וזה מוביל לכאב ומחלות. ריפוי שאמני הוא ריפוי של הנשמה- הוא מסתכל על הרצונות שלנו ועוזר לנו להבין שרק אם נגשים אותם נהיה מאושרים.

כאן הדגימה הילה את אחד הכלים השאמנים החשובים לטקסים, ריפוי ועוד- התוף. יחד איתה תרגלה הקבוצה תרגיל של דמיון מודרך. זו היתה טעימה של העברת אנרגיות, דמיון מודרך עם תיפוף והעברת אנרגיות וחיבור לשורשים האמיתיים שלנו- לאדמה.

בהזדמנות זו תודה להילה של אור על ההרצאה המענינת.

 

חדשות מהקבוצה:

 

חברים\ות חדשים: אנו מקבלים בברכה את המצטרפים החדשים לעמותה.

מור : בת 25 מחיפה. (הצעירה שבחבורה שלנו). אובחנה לפני 8 חודשים בעקבות טחול מוגדל שהרופא שבדק אותה לא ידע לאבחן את הבעיה ורק בעקבות התעקשותה נשלחה לבדיקות נוספות שם נתגלתה ספירת כדוריות לבנות גבוהה של 400000. מור הצטרפה ברמבם לניסוי המשווה טיפול ב-800 מג גליבק ל-400 מג. עקב תופעות לוואי קשות של המינון הגבוה, שכללו דלקת מעיים, הורד המינון ל-600 מג גליבק ליום. מור אינה יודעת עדין פרטים על סוג הרמיסיה שלה ותגובתה לטיפול. הרופאה המטפלת שלה אינה משתפת אותה במידעץ אין לי ספק שלאחר מספר פגישות שלנו כשמור תלמד ותבין יותר על המחלה, היא גם תדע לשאול את הרופאה המטפלת פרטים ולהבין את מצבה.

 

אייל : בן 46 מרחובות. אובחן באוגוסט האחרון בעקבות דלקת ריאות עם ספירה לבנה של 17000. מטופל כששה שבועות ב-400 מג גליבק ליום אותם הוא מחלק ל-200 מג בבוקר ו-200 מג בערב. הוא סובל מכאבי שרירים ועצמות, נפיחות מסביב לעיניים. אייל מטופל בבית חולים וולפסון. לדבריו כשגילה את האתר של העמותה, הוא חרש אותו בלהיטות ומצא בו מידע רב ומאורגן. אייל ביקש לארגן באחת הפגישות הבאות הרצאה בנושא זכויות חולים , ואנו ננסה למצוא מרצה מתאים.

דמי חבר 2007-

התחלנו לגבות את דמי החבר בעמותה לשנת 2007. הסכום לא השתנה משנה שעברה ונשאר 120 שח לשנה. אפשר לשלם במזומן, או בהמחאה או להעביר כסף ישירות לחשבון העמותה. אפשר לשלם באחד המפגשים הקרובים או לשלוח אל גיורא במעטפה על פי הכתובת הרשומה בסוף סיכום זה. את ההמחאה יש לכתוב לפקודת עמותת חולי סי.אם.אל.

 

מפגש הנהלת העמותה וועדת תרבות-

בסוף המפגש הבא ב-6.12.2006 תערך ישיבה של הנהלת העמותה וחברי ועדת תרבות. בפגישה נדון בפעילות שנת 2007. כל מי שיש לו בקשה או רעיון לפעילות של העמותה, הן בתחום המקצועי רפואי, והן בתחום החברתי, מוזמן לפנות אל גיורא כדי שאפשר יהיה לדון ברעיון. אני מבקש לעשות כן לפני הישיבה הבאה.

3

 

זכויות החולה

גיורא הביא למפגש חוברת שנכתבה על ידי משרד עורכי הדין קליר. בחוברת זו יש מידע רב על זכויות השונות שיש לחולים ועל הדרך הנכונה לפנות ולהאבק ברשויות השונות כמו ביטוח לאומי או חברות הביטוח. אפשר לקבל מידע זה ישירות באתר האינטרנט של המשרד בכתובת:  www.kalir.co.il

משרד זה מתמחה בתחום הספציפי הזה והוא בין הטובים בארץ.

 

 

 

נשמח לראותכם בפגישה הבאה בחודש דצמבר

ביום רביעי, 6.12.2006

אל תתנו לתקווה לברוח מליבכם

 

 

 

לפרטים ושאלות אנא צרו קשר עם:

שרף גיורא, רחוב קיש 15 , נתניה 42248

טלפון:    09-8348498

נייד:      0507-516690

דואר אלקטרוני: [email protected]

 

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל