fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מםפר 52 -אפריל 2006

ב"ה   

                                                            ז` ניסן, תשס"ו

‏5 באפריל,2006

קבוצת המידע  ותמיכה הארצית לחולי CML (לוקמיה מילואידית כרונית) נפגשת אחת לחודש בכל יום ד` הראשון בחודש בשעות 16:00-18:00 בביה"ס לאחיות בביה"ח "לניאדו" בנתניה.

בגלל יום העצמאות שיחול בשבוע הבא, ביום רביעי הראשון בחודש מאי, הפגישה החודשית שלנו נדחית ליום רביעי ה-10.5.2006.  בפגישה הבאה על פי בקשת החברים לא יהיה מרצה אורח והיא תוקדש לשני נושאים עיקרים:

1. כנוס שנתי של עמותת חולי סי.אם.אל שהקמנו על פי הנדרש בחוק העמותות. אנו נציג את המאזן של שנת 2005, ונקיים בחירות לתפקידי ועד העמותה, יו"ר העמותה ונבחר חברים וחברות לועדות השונות כמו ועדת ביקורת וועדת תרבות.

כל מי שמעונין להציג מועמדות לאחד מהתפקידים מתבקש להתקשר לגיורא בטלפון 0507-516690 כדי שאוסיף את שמו-שמה לרשימת שמות המועמדים.

ברצוני להדגיש כי כוחה ועוצמתה של העמותה שלנו תלוי רובו ככולו בשיתוף הפעולה ביננו וברוח ההתנדבות והרצון לתרום של כל אחד ואחת מכם. על כן אני מעודד כל אחד שיכול לתרום בכל תחום להצטרף ולעזור לנו להרחיב את מסגרת הפעילויות שאנו מארגנים.

2. שיחה חופשית- יש מספר חברים חדשים וותיקים שרוצים לנהל שיחה פתוחה בין החברים על נושאים הקשורים למחלה, כמו תופעות לואי ואיך מתמודדים אתן תחושות וחרדות, איך מספרים לילדים ועוד.

3. דיווח על נסיעה לכנס החולים השנתי של נוברטיס.

בהזדמנות זאת אבקש להודות לכל חברי הועד, חברי ועדת תרבות בראשותם של שלמה ועפרה יצחקיאן שעשו עבודה נהדרת בהשגת מרצים לפגישות, לדוד גולובטי רואה החשבון של העמותה בהתנדבות שערך את המאזן ומילא אתכל הטפסים הנדרשים, ולכל מי ששכחתי ותרם ונתן יד.

בפגישה האחרונה שנערכה ב4.4.2006 לא נכחתי לצערי עקב המצאותי בחול ואני מצרף את הסיכום שלה כפי שהועבר לי על ידי שלמה יצחקיאן. תודה שלמה על המאמץ להשיג מרצה בדקה ה-90 עקב ביטול מפתיע של המרצה הקודם.

הרצאה בנושא "תזונה נכונה על פי סוג דם"

ביום  5.4.06  התארחה בפגישה שנערכה בנתניה, ד"ר רחלי חפר   מתמחה בתחום תזונה נכונה, על פי סוגי דם.

מדבריה עלה כי תכנית תזונתית אחת אינה יכולה להתאים לכל בני האדם. ממחקרים שונים שנערכו במהלך השנים נמצא כי קיים קשר בין בריאות מתזונה לבין נושא סוג הדם.

 

בכל משפחה יכולים להיות מס` סוגי דם,  מכיוון שיש דם גלוי ודם מוסתר.

כך בהתאם יש הנקראים "מפרישים" ואחרים "שאינם מפרישים". אצל 80% ל- 85% מאוכלוסיית העולם, סוג הדם נמצא באזורי ההפרשה (זרע, רוק וכיוצ"ב). יש כאלה שאינם מפרישים ואצלם ניתן לבחון מהו סוג הדם, אך ורק על פי הדם.

 

התזונה שונה בין אותם סוגי אנשים. יש גם שינוי בתזונה אצל גזעים שונים. 75% מאוכלוסיית העולם בריאה באופן חלקי בלבד. 20% בריאים לחלוטין ו- 5% חולים.

לפיכך, קיימת תזונה למניעת מחלות, תזונה לריפוי, ותזונה לפי סוג המחלה.

 

המרצה הסבירה באופן כללי כי סוגי הדם מאפיינים סוג מסוים של אנשים: כך למשל, בעלי סוג דם Oיכולים להיות בלחץ. לא מרגיזים אותם מהר, אבל כשהם מתעצבנים, קשה להם להירגע. לעומתם בעלי סוג דם Aצריכים את השקט שלהם. הם נוטים להתעצבן מהר, אך הם נרגעים מהר (באבחנה מבעלי סוג דם O).  בעלי סוג דם ABמאד רוחניים, גם כאשר נעשה להם עוול, הם בוחנים את המצב מהזווית החיובית.

 

המרצה גם הסבירה כי לבעלי סוג דם שונים מתאימים מאכלים שונים. כך למשל בעל סוג דם A,הוא בעל קיבה עם חומציות גבוהה מאד, ולכן מתאים לו לאכול בשר. יתרה מכך, הקיבה אצלו היא תת חומצית ולכן אין די אינזמים ומכאן למסקנה שחלק מהאוכל שהוא אוכל לא מעוכל מספיק, לכן מומלץ לו לאכול 6 ארוחות קטנות ביום (מכיוון שעם ארוחות קטנות המערכת יכולה להתמודד). לא מתאים לבעלי סוג דם זה לאכול עגבניות. לעומת זאת לבעלי סוג דם Oמאד מומלץ לאכול עגבניות. ל- Aמתאים מלפפונים. ל- Oלא מתאים מלפפונים.

 

בהמשך הסבירה  המרצה כי ישנם מזונות שהם בריאים לריפוי ממחלות. כך למשל בוטנים מזיקים לסוג דם Oואילו לבעלי סוג דם Aהבוטנים משמשים כמאכל אנטי סרטני ממש.

 

לבסוף המליצה המרצה לכל המשתתפים בהרצאה ולאילו המעונינים להעמיק את הידע שלהם בתחום, על ספר בשם "לחיות נכון לפי סוג הדם", כספר שניתן להיעזר בו.

 

לסיום מצ"ב רשימה של מאכלים המומלצים לבעלי סוג הדם השונים שמסרה לנו באדיבותה המרצה, על מנת שנוכל לכלכל את צעדינו (או יותר את בטננו), בהתאם.

אתר שניתן להיעזר אף בו הינו: WWW.DADAMO.COM  

 

אתר האינטרנט שלנו- בשעה טובה אני מקוה להעלות לאויר בימים הקרובים את אתר האינטרנט שלנו שכתובתו היא  www.cml.org.il

האתר עדין לא מושלם ונדרשת עבודה רבה לסימו אבל החלטתי להעלות אותו בכל מקרה ולהשלים את המידע בהמשך

 

אני חוזר ומדגיש כי המפגש הקרוב יערך ביום רביעי ה-10.5.2006 במקום הרגיל בלניאדו

 

 

 

לפרטים ושאלות אנא צרו קשר עם:

שרף גיורא רחוב קיש 15 נתניה 42248

טלפון:        09-8348498

פקס:          09-8343368

נייד:          050-7516690

דואר אלקטרוני:[email protected]                                                         

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל