fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מםפר 51 -מרץ 2006

ב"ה

                                                            ג` שבט, תשס"ו

‏1 במרץ,2006

קבוצת המידע  ותמיכה הארצית לחולי CML (לוקמיה מילואידית כרונית) נפגשת אחת לחודש בכל יום ד` הראשון בחודש בשעות 16:00-18:00 בביה"ס לאחיות בביה"ח "לניאדו" בנתניה.

הפגישה הבאה תערך ביום רביעי 5.4.2006 בבית החולים לניאדו ואורחת המפגש תהיה מרצה מאד מענינת שתדבר על מספר נושאים הקשורים בהצלחה במלחמה במחלת הסרטן וביניהם נושא תזונה מתאימה ועוד. תודה לשלמה ועופרה שתיאמו את המפגש. אני מבקש מכל מי שיכול להגיע למפגש זה כי אני עדין בחול ולא אהיה נוכח , והבטחתי לשלמה יצוג מכובד. אם יהיו לכם שאלות או תהיות לגבי מועד או מקום או נושא המפגש הבא , אנא פנו לשלמה יצחקיאן בטלפון

 052-6999111והוא ישמח לענות.

 

במפגש האחרון התארח דר גמאל מחאגנה שעוסק בפיתוח תרופות למחלת הסרטן המבוססות על פטריות. מכיון שלצערי לא הייתי במפגש אני מצרף את הסיכום שכתבה חברת הקבוצה, מאיה רוקח. תודה למאיה על הסיכום.

 

סיכום המפגש עם דר` ג`אמל, חודש מרץ 2006.

 

המפגש נסוב סביב הנושא  של חומרי טבע בעלי פעילות אנטי סרטנית, התמקדות בפיטריות.

 

יש קרוב ל-15 אלף סוגים שונים של פטריות ,חלקן בעלות פעילות אנטי סרטנית,כנראה שהמקור של הפעילות נובע מסוכרים שמעלים את אפקטיביות מערכת החיבון.

*   איזכור של מחקר למיצוי פטריות בארץ אשר הוביל למעשה למציאת פיטריה מספר 514 אשר כרגע בשלבי ניסוי מוקדמים ומיויעדת לטיפול בCML,ככל הנראה חודש הבא יחל שלב הניסוי בבע"ח.

*   סקירה של המבנה המולקולרי של גליבק  BCR-ABL=P210

*   הסבר קצר על תפקיד הצמחים ברפואה (לא ניתן הסבר נרחב למרות שהעניין מרתק) וכמה מילים על הומופאטיה.

*   בתאים הסרטניים יש מוטציות שמפתחות עמידות ויוצרות מצב שבו גליבק לא יכול לעזור,כיום יש יותר מ-20 מוטציות .

 

פטריה מספר 514.

זוהי פטריה שגודלת על עצים בכפר נידח בסין אשר בו רמת התחלואה בסרטן היא אפסית, בעיקבות כך החלו לחפש מה בתזונה שלהם שונה או בסביבה שבה הם גרים ומצאו זן פטריות נדיר שצוח על עצים,הפיטריה נלקחה ונעשה לה מיצוי אשר לאחר מבחן ביולוגי התגלה כיעיל לטיפול בCMLעל שלביו השונים,הבחינה נעשתה באמצעות מבחן ביולוגי שנבנה במיוחד על מנת לבחון לאיזה מחלות היא תתאים לטיפול ולאיזה לא.

הפטריה עובדת כזרז של שלב המוות בתאים, כרגע המחקר נמצא בשלב שמנסים לבדוק את יעילותו על מוטציות שונות של הגליבק.

הפיטריה מורידה את רמת הזירחון ,גם במוטציות, במחקרים שנעשו במעבדה ניתן היה לראות שהפיטריה יעילה כנגד 2 המוטציות הקשות ביותר אשר גליבק לא עובד עליהן,הניסוי היה בתאים שנלקחו מעכברים אבל נעשה גם בתאי בניאדם והתוצאות היו זהות.

המולקולה של הפטריה נכנסת לאתר פעולה אחר וחוסמת אותו במנגנון פעולה אחר מהגליבק ולכן היא יעילה כנגד המוטציות (הוא הראה שקפים שהסבירו איפה אתר הפעולה ואיך הוא מתקשר)

כיום הפיטריה נכנסה למעבדה בעיקר על מנת לשפר את החומר גנטית על מנת שיהיה יותר יעיל.

כמו כן הוא הזכיר חומר בשם VX80 אשר נמצא במחקר של חברת מרק והוא משמש למטרה אחרת אבל אבל יעיל כנגד כל המוטציות של הגליבק.

המחקר נעשה ע"פ עבודת דוקטורט של דר` מאגד יסין.

חדשות

בבתי החולים רמבם, הדסה ומרכז רבין בפתח תקוה נפתח מחקר חדש לחולי CMLחדשים בשיתוף פעולה עם חברת נוברטיס. המחקר בנוי על השואה בטיפול במינון של 400 מג מול 800 מג גליבק ליום.. על כל חולה שיצטרף לניסוי ויקבל טיפול של 400 מג ליום יהיו 2 חולים שיתחילו עם 800 מג ליום. לצערי הניסוי עם ה-AMN107מתעכב עקב בדיקה של תופעות לואי.

חג שמח

בהזדמנות זו אבקש לאחל לכל חברי וחברות הקבוצה ומשפחותיהם חג פסח שמח, הרבה בריאות והצלחה.

 

לפרטים ושאלות אנא צרו קשר עם:

שרף גיורא רחוב קיש 15 נתניה 42248

טלפון:        09-8348498

נייד:          050-7516690

דואר אלקטרוני:[email protected]

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל