fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מםפר 35-יוני 2004

                                             יג בסיון, תשסד          

 

                                                  2 ליוני, 2004‏  

קבוצת התמיכה הארצית לחולי CML(לוקמיה מילואידית כרונית)נפגשת אחת לחודש, בכל יום ד` הראשון בחודש בשעות 18:00 16:00 בביהס לאחיות בביהח לניאדו בנתניה.

הפגישה הבאה תיערך בתאריך ה- 7.7.04.

בפגישה זו נארח את דר פיה רענני, היועצת ברפואית של קבוצתינו שתחזור מכנס המטולוגיה גדול באירופה ותעבור איתנו על עדכונים ומידע חדש במחלה.

בפגישה האחרונה היה לנו את העונג לארח את אריאלה טלר שדיברה על סודות הרפואה הסינית. ראשית הדגישה את חשיבות המזון שאנו אוכלים והשפעתו על בריאותינו. הגוף מפרק את המזון שאנו מחדירים אליו והופך אותו לאנרגיה בעזרת ויטמינים ומינרלים. רוב האוכל שאנו אוכלים היום איבד הרבה מאוד מערכו התזונתי עקב כל תהליכי העיבוד והשימור.

בארץ לדוגמא מרססים פי 5 יותר מאשר באירופה ובארהב.

עקב החוסר בויטמינים הגוף לווה מעצמו כל הזמן וכך נחלשות המערכות החיסוניות בגוף במשך הזמן.

הדבר החשוב ביותר ברפואה בסינית הוא שלמרות שהסינים מאמינים כי הרפואה שלהם יכולה להאריך את תוחלת החיים הם מאמינים שחשוב יותר לשפר את איכות החיים ולכן הרפואה שלהם עוסקת יותר במניעה מאשר בריפוי. יש אצלם תחזוקה שוטפת. לגוף יש יכולת טבעית לרפא את עצמו בעזרת מנגנון תיקון פנימי אבל בגלל השפעות רבות של צורת החיים המודרניים, יכולת זו לא מתממשת ואפילו נפגעת. 3 הגורמים העיקריים לכך הם זיהום אויר, המזון הסינטטי והלחץ והמתח בו אנו חיים.

ישנם שני דברים עיקריים שאנו יכולים לעשות בכדי לחדש או לשפר את היכולת העצמית לריפוי.

א.ניקוי הכבד והכליות – חלקים אלו בגוף משמשים כפילטרים וכמות הרעלים הגדולה שאנו מזרימים לגוף יום יום גורמת לסתימתם.

להוריד מעומס הרעלים שאנו מכניסים לגוף כל יום. אפשר לעשות זאת לדוגמא עי הימנעות מלקיחת תרופות רבות מיותרות, לא להשתמש בסוכרזית ועוד. מים שהם כלי עזר נהדר לניקוי הכבד והכליות לא מצליחים לעשות זאת לבד. כאן הציגה אריאלה מספר מוצרים שיכולים לעזור בשיפור המצב

FORTUNE DELIGHT (פורטון דלייט) – שקיות עשבים ששתייתם  

    עם מיםגורמת גם לניקוי פנימי בגוף , עוזרת להמסת שומנים, וגם

    עוזרת  בבעיות עצירות, עלות חבילה בבתי טבע כ – 60 ₪.

2.      SUNNY DEW  (סאני דיו) – מכיון שכל הממתיקים המלאכותיים  

   (סוכרזית, סורביטול, אספרטיים) הם רעלים ויש להמנע מלהשתמש בהם,  

   קיים ממתיק טבעי שעשוי מצמח שנקרא סטיביה. בקבוק של 700 טיפות  

   עולה כ – 100 ₪.

3. TEI – FU(טאי פו) – שמן סיני מיוחד שעוזר לעייפות, כאבים שונים 

   במקומות שונים בגוף (גב, פרקים ועוד) זהו אינו ריפוי אלא הקלה 

   מחיר בקבוק כ- 38 שח.

4. SUNSMILE  – (סאן – סמייל) – חומר טבעי שעוזר להוריד ריסוס מפירות 

   וירקות שבשום דרך אחרת אי אפשר להוריד אותו. מחיר כ – 45 ₪.

 

 

תודה לאריאלה על ההרצאה הקלילה והשוטפת 

חדשות מהקבוצה:

לזרוביץ מרים – מרים קרעה לאחרונה את הגיד בברך ועקב כך לא יכלה להגיע לפגישה. אנו מאלים לה החלמה קלה ומהירה ולהתראות בקרוב.

 

354825 תרופה חדשה זו שדיווחתי לכם עליה לראשונה בסיכום הקודם ממשיכה לעורר התרגשות רבה בקרב הרופאים שעורכים את הניסוי בה (טלפז וסוייר) ולא פחות בקרב ציבור חולי ה –   בעולם. לפני כשבועיים הורחבו הניסויים בתרופה גם לחולים שהמחלה אצלם התקדמה למצב מואץ ובלסטי. שני החולים הראשונים במצב בלסטי שהחלו לקחת את התרופה רק לפני שבועיים מגלים שיפור דראסטי במצבם. אצל אחד מהם (רופא במקצועו) ירדו אחוזי התאים הבלסטיים תוך שבועיים מ – 70% ל – 2% !! והוא חזר למצב כרוני. אצל השני, נער שהיה במצב מאוד מתקדם עם גידולים מוצקים וכאבים איומים חל שיפור. הגידולים החלו להעלם והכאבים נעלמו איתם. הילד שהוא חובב טניס חזר אפילו לפעילות זו תוך מס` ימים קצר מתחילת הטיפול. פשוט לא ייאמן!!

עקב ההצלחות הפנטסטיות הנל נתן דר טלפז (הישראלי שלנו ביוסטון) אישור לפרסם כי קיבל מיצרנית התרופה (בריסטול מאייר סקויב) אישור לגמישות גדולה בהוספת חולים לניסוי. עקב כך הוא יכול לקבל חולים במצב בלסטי או מואץ ללא הגבלה ומכל העולם. איזו הרגשה נפלאה, שיכול להיות שכפי שדר טלפז אמר בימים אלו לאחדים מהמטופלים שלו שלדעתו תפסיק מאוד בקרוב להיות מחלה שאי אפשר להתגבר עליה.

 

דר טלפז פתח בשיתוף עם חב` נוברטיס בימים אלו את הניסוי בשלב 1 בחולי CMLבמצב מואץ או בלסטי  בתרופההחדשה של חברת נוברטיס. החולים נוהגים לכנות תרופה זו בשם סופר גלבק נקוה שהתוצאות יהיו מבטיחות כמו עם תרופת ה – תרופה זו מיועדת לטיפול גם בחולים שפיתחו עמידות לגליבק.

 

כנס של חברת נוברטיס– הכנס שדיווחתי לכם עליו בסיכום הקודם מתקיים בסוף השבוע הקרוב 12 – 15.6 ואשמח לדווח לכם ממנו על חדשות ועדכונים אם יהיו. 

הקמת עמותה לקבוצתנו– התחלתי להריץ את נושא הקמת עמותה לקבוצתנו ותודה לחברים והחברות שפנו והציעו את נכונותם להשתתף ולתרום. אעמוד איתם בקשר לאחר חזרתי מהכנס. 

 

נשמח לראותכם בפגישה הבאה בחודש יולי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפרטים, שאלות ולאישור השתתפות, אנא צרו קשר עם:

 

טלפון:        09-8348498

 

עבודה:        04-9877744

נייד:          050-7516690

דואר אלקטרוני:                                                          

 

 

 

 

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל