fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מספר 29 -נובמבר 2003

                                         ב"ה

                                                  י` בחשון, תשס"ד      

                                                  5 נובמבר, 2003‏  

 

קבוצת התמיכה הארצית לחולי CMLנפגשת אחת לחודש, בכל יום ד` הראשון בחודש בשעות 16:00 18:00 בביה"ס לאחיות בביה"ח "לניאדו" בנתניה.

הפגישות הבאות יערכו בתאריכים 3.12.03 ו 1.1.04 . 

בפגישה הבאה בחודש דצמבר יחזור אלינו חבר הקבוצה פיני חסין שחלה ב – CMLלפני כ – 7 שנים בזמן שירותו הצבאי ומאז למד והתמחה בביו גנטיקה וסיים תואר ראשון ונמצא לקראת סיום הלימודים לתואר שני.

פיני ירצה על שיטות לאבחון ומעקב אחרי CMLכמו PLR, FISHוכו`.

לכל החדשים בקבוצה וגם לותיקים זו הזדמנות להתודע לעומק למונחים כמו ציטוגנטיקה, RT-PCRוכו`.

 

בפגישה האחרונה היה לנו באמת עונג וכיף אמיתי לארח את יוסי אדיר שהוא הפסיכולוג הקליני של המחלקה ההמטולוגית של בי"ח שיב"א. המצגת, ההרצאה ובמיוחד התרגילים שהעביר לנו יוסי היו מרתקים ומעניינים ומי שלא ראה את שיתוף הפעולה בין החברים ליוסי הפסיד חוויה מיוחדת במינה. ראשית הייתה נוכחות גדולה של כ – 60 חברים והנושא המעניין והאווירה רתקו את כולם. כן ירבו פגישות כאלו בעתיד.

יוסי הבטיח לחזור אלינו ולהמשיך את פתוח הנושא באחת הפגישות הבאות  בשנת 2004.  למי שמעוניין המצגת של ההרצאה נמצאת בידי ואשמח לשלוח אותה בדואר אלקטרוני. יוסי המליץ  על מספר ספרים שיכולים לעזור לחולי סרטן להתמודד עם המחלה ותופעות הלואי שלה, ביניהם: "לקחת את החיים בקלות" של דר` מתיו מקיי ופטריק פניניג בהוצאת פוקוס. ו"מחשבות ורגשות" של אותם מחברים גם כן בהוצאת פוקוס.

הטיפולים שיוסי נותן אמורים לעזור בטיפול בתסמינים התנהגותיים כמו הסתגרות, תלות, ותסמינים קוגנטיביים כמו אבדן ביטחון, פסימיות ומחשבות לא רציונליות, תסמינים רגשיים כמו חרדה, דכאון, כעס, פחד, בדידות ותסמינים גופניים כמו כאב, חולשה, בחילות, שינוי תאבון וכדומה.

בין הטכניקות שמשתמשים בהם יש דו"חות שבועיים שהחולה ממלא, דו"ח הנאה ויכולת, ועוד. חולים יכולים לפתח עיוותים וטעויות במחשבות אוטומטיות כמו הכל או לא כלום, חשיבה בשחור לבן, הכללות מופרזות, קפיצה למסקנות, אובדן פרופורציות ועוד.

כדי לעזור משתמש יוסי בשלוש טכניקות עיקריות: הרפיה, מדיטציה ודמיון מודרך.

ידוע כי מוחנו מחולק לשני מספרות או חצאים: חציו השמאלי של המוח "מדבר" במילים וחציו הימני "מדבר" ומדמיין תמונות. הדמיון המודרך הינו טכניקה / כלי לחשיבה בתמונות. הדימון המודרך מהווה כלי רב ערך לאבחון, טיפול ועזרה במצבים שונים כמו הרפיה ושחרור ממתחים ולחצים, התגברות ושליטה על פחדים, פיתוח מודעות עצמית ועוד. טכניקות שונות של הרפיה כוללות: הרפיית שרירים, מדיטצית נשימות, עצירת מחשבות, סריקת קול, הסחות דעת ועוד.

לאחר ההסברים בקצרה עברנו בחצי השני של הפגישה לתרגיל הרפיות (כמו התעמלות קלה מתיחת וכיווץ שרירים בחלקים שונים של הגוף והרפייתם). התרגיל הראה לנו איך אפשר לשחרר לחצים בעזרת הרפיות. לאחר מכן עשינו תרגיל קצר של מדיטציה וחצי היפנוזה. השקט המוחלט, המוסיקה הרוגעת וקולו הנעים של יוסי לקחו אותנו לעולמות רחוקים ורגועים וגם לאחר שיוסי העיר אותנו והחזיר אותנו לכתה השקט והרוגע המשיכו לשרור באווירה.

בהזדמנות זו תודה ליוסי על הפגישה המרתקת.

חדשות ועידכונים מהקבוצה

 

שמיל בכר– כפי שענת דיווחה לנו שמיל עדיין לא עבר את השתלת מח העצם בגלל הצטננות וחום שקיבל וההשתלה נדחתה בשבועיים לערך. נמשיך ונעקוב אחר שמיל ונאחל לו הרבה בריאות והשתלה מוצלחת.

 

יאיר בר דוד– אנו משתתפים באבלו ובכאבו של יאיר שאמו נפטרה לאחרונה. מי יתן ולא תדע עוד צער.

 

רות הופמן– רות הייתה בטיול בארה"ב ונצלה זאת לפגוש ליעוץ את אחד המומחים הגדולים בעולם ל- CML– דר` סויר. בפגישה הבאה נבקש מרות לספר על הפגישה ולשמוע מהתרשמותה.

 

בנימין – ברצוני לאחל לבנימין הרבה מזל טוב על חתונת בנו הקרבה ובאה, שתיזכו להרבה נחת.

 

 

 

 

 

 

 

 

שמעון אזולאי– עדין לא נפתרה בעיית אספקת הגליבק לשמעון ואנו ננסה לחפש יחד דרך להציג את המקרה המצער בתקשורת על מנת לעזור הן לשמעון והן לכל חולי CMLחדשים שיאובחנו בעתיד.

 

 

דואר אלקטרוני– הסיכום הפעם מועבר בדואר אלקטרוני לכל 32 חברי הקבוצה שיש להם אינטרנט ודואר אלקטרוני, ובדואר רגיל למחצית השניה של הקבוצה שאין להם. במידה ומישהו לא קיבל את סיכום הפגישה אנא פנו אלי.

 

 

נשמח לראותכם בפגישה הבאה בדצמבר

 

אל תתנו לתקווה לברוח מליבכם

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפרטים, שאלות ולאישור השתתפות, אנא צרו קשר עם:

באנגלית:     דבורה גולדשטיין             בעברית: שרף גיורא

טלפון:        09-8355746                   טלפון:    09-8348498

נייד:          053-619291                   נייד:            051-516690

דואר אלקטרוני:                            דואר אלקטרוני:

 

 

[email protected]                                                          

 

 

 

 

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל