fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מספר 14 – מאי 2002

קבוצת התמיכה הארצית לחולי CMLנפגשת אחת לחודש, בכל יום ד` הראשון בחודש בשעות 16:00 18:00 בביה"ס לאחיות בביה"ח "לניאדו" בנתניה.

הפגישות הבאות ייערכו בתאריכים 5.6.02 ו- 3.7.02 בפגישה הקרובה בחודש יוני נמשיך ונארח את עוזי עובד מוסמך להוראת ריפוי עצמי. לפגישה בחודש יולי נשתדל להביא רופא או מומחה לתחום ההומאופטיה, רונית תעזור לנו בתאום פגישה זו.

בפגישה האחרונה היה לנו הכבוד לארח את עוזי, מנהל מרכז הטיפולים "העוגן" בזכרון יעקב המשלב מרפאים מתחום הפארה רפואי יחד עם רפואה משלימה. רפואה משלימה מבוססת על הגישה הרפואית מהמזרח הרחוק המדברת על אנרגיה פנימית. אנרגיה חיובית הנוצרת במקביל לאופטימיות ולחשיבה חיובית של האדם מחזקת את מערכת החיסון של הגוף.

השלב הראשון בהרצאה היה הסבר על חשיבות נושא "נשימה נכונה". בנשימות נכונות נכנס לגוף הרבה יותר חמצן. דוגמא לחשיבותו של החמצן לגוף היא המקרה שמגיע חולה בחרדה למיון מחברים אותו מיד לחמצן כדי שיירגע. הנשימה הנכונה מתבצעת בהכנסת האוויר דרך האף והוצאתו דרך הפה. עוזי תרגל את הקבוצה בנשימה שנקראת 4  4 שמשמעותה הכנסת האוויר ב- 4 שניות לתוך הבטן וחלל החזה והוצאתו לאט ב- 4 שניות.

חלק גדול מהרעיון מאחורי ריפוי עצמי שאוב מהפילוסופיה היהודית. המילה מחלה והחלמה באות מאותו שורש והאחריות לגבי שניהם נמצאת בידי החולה. תרגול ולימוד טכניקות נכונות הן חלק חשוב מתהליך הריפוי, ריפוי עצמי קשור בכך שכל חולה צריך לעשות למען עצמו כל יום משהוא חיובי שגורם לו להרגיש טוב. על ידי כך הופך כל חולה לאחראי על הבריאות שלו.

מכאן עבר עוזי לחלק השני של ההרצאה שימוש בטכניקות של לחיצות, עיסוי ומסאג` של כפות הידיים בנקודות שונות שמשפיעות על איברים שונים בגוף.

הרעיון מאחורי זה הוא שגוף האדם בנוי כמו הולוגרמה ציור תלת מימדי, בכל חלק מהגוף יש את הקוד הגנטי ותמונת הגוף כולה. לכן עבודה על כף היד או כף הרגל יכולה להשפיע על חלקים בגוף, יש מקומות בעולם בהם עושים אבחון דרך הלשון או אפילו הציפורניים.

לצורך תרגול הלחיצות בכף היד והנשימות הנכונות הביא עוזי חוברת שמראה ומסבירה איך לתרגל את שני הנושאים, צילמתי את הדפים מהחוברת ואני מצרף אותם לנוחיות החברים שלא היו בפגישה.

 

 

 

 

חדשות מהקבוצה

ברצוני לברך את המצטרף החדש, אברהם הלוי. אברהם אובחן כחולה ב- CMML. השוני בין CMMLו- CMLהוא שבCMMLאי אפשר לגלות באף בדיקה את נוכחות כרומוזום פילדלפיה או הפרוטאין BCR-ABL. לפיכך לא נראה שגליבך יכול לעזור בטיפול בחולים אלו ולכן אברהם מטופל עד היום אך ורק בהידראה. ההידראה ייצבה את מצבו ואת ספירת הדם ונאחל לו המשך רמיסיה ובריאות.

 

·         סיפרתי לקבוצה כי פניתי לדר` טלפז מבי"ח ביוסטון ארה"ב שנחשב לאחד משלושת הרופאים המובילים בעולם לCMLוביקשתי ממנו להגיע לאחת הפגישות העתידיות של הקבוצה. שמחתי לקבל ממנו אישור כשהוא אמור להגיע לארץ תוך 6-8 חודשים.

·          מזל טוב ליהודה דרורי על הצטרפותו למועדון האפסים 0% פילדלפיה בבדיקות המח האחרונה שעשה.

·          אנו מאחלים בדיקות מח עצם קלות ותוצאות טובות למספר חברים שניגשים לבדיקה בימים הקרובים בניהם שמיל, אהרון ואחרים.

·          תמרה ממשיכה להיות תופעה מיוחדת במינה, בבדיקות המח שעברה לאחרונה היא נמצאת עם 0.25% פילדלפיה תא אחד מתוך 400. וכל זה עם טיפול בהידראה בלבד. הרבה איחולים להמשך בריאות.

·          ספירות הכבד של עפרה מתחילות סוף סוף להתייצב בנורמה והיא אמורה להתחיל שוב טיפול עם גליבך במינון נמוך של כדור אחד ליום. נתפלל יחד איתה שהפעם לא תהיה תגובה שלילית של הכבד לטיפול.

 

 

 

 

 

נשמח לראותכם בפגישתנו הקרובה

 

אל תתנו לתקווה לברוח מליבכם

 

 

לפרטים, שאלות ולאישור השתתפות, אנא צרו קשר עם:

באנגלית:     דבורה גולדשטיין             בעברית: שרף גיורא

טלפון:        09-8355746                   טלפון:    09-8348498

נייד:          053-619291                   נייד:            051-516690

דואר אלקטרוני:                            דואר אלקטרוני:

 

[email protected]                                                           [email protected]

 

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל