fbpx

אתר הבית של חולי CML

מפגש מספר 13 – אפריל 2002

קבוצת התמיכה הארצית לחולי CMLנפגשת אחת לחודש, בכל יום ד` הראשון בחודש בשעות 16:00 18:00 בביה"ס לאחיות בביה"ח "לניאדו" בנתניה.

הפגישות הבאות ייערכו בתאריכים 1.5.02 ו- 5.6.02 ונארח בשתיהן את עוזי עובד, מוסמך להוראת ריפוי עצמי ומנהל מרכז הטיפולים "העוגן" בזכרון יעקב המשלב מרפאים מתחום הפארא רפואי יחד עם רפואה משלימה. עוזי ביקש להדריך 2 פגישות מכיוון שהוא עומד לבצע תרגילים שונים עם בדיקות ומעקב מפגישה אחת לשניה. אני מכיר את עוזי אישית ובטוח שהפגישות איתו יהיו מעניינות.

לפגישה לאחר מכן השאיפה היא להביא רופא הומאופט או את אחד הרופאים ל CMLאם יהיו חידושים בתחום הטיפול במחלה.

בפגישה האחרונה היה לנו את העונג לארח את רון ויערה שתיארו את סיפורם האישי בהתמודדות עם מחלת הסרטן ואיך הם נעזרים ביוגה, הרפיה ודמיון מודרך כעזר לתהליך החלמתם. הנושא כולו נמצא בתחום מאד מעניין של שלוב גוף, ראש ונפש בהתמודדות הלא קלה.

רון שפתח, חלה בעבר במלנומה (סרטן העור) כשהבין שהוא לא יוכל לגמור את כל סדרות הכימוטרפיה שיועדו לו הוא חפש אלטרנטיבות ואז הוא נתקל בספרו של קרל סימונטון "לשוב ולהיות בריא". קרל הוא רופא אונקולוג שהתמחה ברדיולוגיה בארה"ב. בתחילה האמין שאם יצליח לשכלל את טיפולי ההקרנות הוא ימצא את הפתרון לטיפול במחלת הסרטן. כששאל יום אחד אנשים שהצליחו להתגבר על המחלה מה עזר להם הוא גילה קשר בין כח ועוצמת הרצון לחיות לבין ההחלמה מהמחלה.

סיגי ספרה שהממסד הרפואי עד לפני מספר שנים התנגד מאוד לאמור בספר וכשהביאה את הספר הזה לאחיה יוסי ז"ל, שחלה בלוקימיה אסרו עליה הרופאים במחלקה ההמטולוגית בתל השומר לתת אותו ליוסי. רון הסביר שהיום הממסד הרפואי כבר יותר פתוח לכיוונים חדשים ותומכים ברפואה קונבנציונלית ושוב הוזכר שמה של תמי פרץ, האונקולוגית הראשית בהדסה עין כרם כמובילה בתחום הפתיחות הנ"ל. בנוסף יש כבר מספר בתי חולים כמו רמב"ם בחיפה שהעמידו אנשי מקצוע בתחום לסייע לחולים במאבקם.

בבדיקות שערך דר` סימונטון שנועדו לעזור לגלות מה עוזר לפתח מחשבות חיוביות ואופטימיות אצל החולים בסרטן, הוא הגיע לנושא של "דמיון מודרך". הרבה מחקרים שנערכו בעזרת ניסויי "פלסיבו" הוכיחו חד משמעית ששימוש במחשבות, דמיון מודרך והרפיה יכול לעזור הן בריפוי המחלה, הן בהקלה של תופעות הלוואי הקשות של הטיפולים, בשיפור ההרגשה הכללית ומצב הרוח ואופטימיות החולה.

רון נסע לסדנא אצל דר` סימונטון בארה"ב וכשחזר החליט לפתוח קבוצה לחולי סרטן שתתרגל יוגה + דמיון מודרך. לקורס הראשון שפתח הצטרפה בדקה ה-90 בחורה שהייתה מאד חולה ולא הייתה בטוחה שתוכל אפילו להתחיל בקורס. בעקבות הפגישות והתרגילים הלך מצבה והשתפר. בחורה זו היא יערה שהצטרפה לרון בהנחיית הקבוצות וגם לפגישה איתנו. היה מאוד מעניין לשמוע מקרוב את סיפור ההתמודדות שלה במחלה וניצחונה.

הבנו שכשאדם חושב מחשבות אופטימיות, חיוביות המוח מפריש לגוף חומרים כמו אנטרופין שעוזרים להלחם בתאים הסרטניים.

לסיום ערכו רון ויערה תרגיל הדגמה של שימוש בהרפיה, מוסיקה ודמיון מודרך. היה ממש מרתק לראות את השלוה שאחזה בכל המשתתפים, הרוגע שניבט מפני כולם בזמן התרגול ולאחריו. (אני הצצתי מדי פעם וכדי לראות פתחתי עיניים).

בהזדמנות זאת, אבקש להודות לרון ויערה על הפגישה המרתקת.

חדשות מהקבוצה

ברצוני לברך את המצטרפים החדשים איגור וענת.

ענת-צעירת חברי הקבוצה עד כה, בת 26 מנתניה, נשואה ואובחנה לפני כחודשיים במהלך בדיקות פוריות. עדיין ניכר עליה שהיא לא יצאה לגמרי מהשוק הראשוני של האבחון. מטופלת כרגע רק בהידרה ומכיוון שיש בכוונתה להיכנס להריון, גליבק לא מתאים כטיפול כרגע והיא בודקת אפשרות של השתלה מתורם.

אנו נעמוד לצידה ומאחוריה בכל החלטה שתבחר.

איגור-מכרמיאל, אובחן לפני כשנתיים ועבר ברמב"ם השתלה עצמית. כיום מטופל בגליבך.

סניף עפולה-רות ופרידה התחילו טיפול בגליבך, ואנו מאחלים להן הצלחה ומינימום תופעות לוואי.

עופרה-ספירות הכבד עדיין מתעקשות להישאר גבוהות ולכן לא התחילה שוב את הטיפול בגליבך.

 

לבקשת רות נערוך באחת הפגישות הקרובות דיון מחודש בכיוון העתידי של הפגישות במטרה לשפרן ולענות על מרבית צרכי החברים.

אני מאחל לכולם חג עצמאות שקט ושמח.

 

 

 

 

 

נשמח לראותכם בפגישתנו הקרובה

 

אל תתנו לתקווה לברוח מליבכם

 

 

לפרטים, שאלות ולאישור השתתפות, אנא צרו קשר עם:

באנגלית:     דבורה גולדשטיין             בעברית: שרף גיורא

טלפון:        09-8355746                   טלפון:    09-8348498

נייד:          053-619291                   נייד:            051-516690

דואר אלקטרוני:                            דואר אלקטרוני:

 

[email protected]                                                           [email protected]

 

  

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל