fbpx

אתר הבית של חולי CML

פגישה מספר 112, מרץ 2013

קבוצת המידע והתמיכה הארצית לחולי CML  (לוקימיה מילואידית כרונית), נפגשת אחת לחודש, בדרך כלל בכל יום רביעי הראשון בחודש בשעות 16.00-18.00 בבית החולים לניאדו בנתניה. לעיתים יש שינויים בימי הפגישה ואלו מפורסמים בחלון החדשות באתר האינטרנט של העמותה www.cml.org.il .

להלן פרטים על המפגשים הקרובים שלנו:

בחודש הבא, אפריל 2013, אנו מקיימים את "סוף השבוע למודעות ל-CML מספר 7". הכנס יתקיים בימים חמישי עד מוצ"ש, 18-20 לאפריל, במלון רויאל רימונים בים המלח. עקב הביקוש הגדול הוספנו חדרים ויש כבר יותר מ-100 חדרים רשומים. פרטים על הכנס בהמשך. בחודש אפריל לא יהיה בנוסף גם מפגש חודשי בלניאדו. המפגש החודשי הבא בלניאדו, יתקיים בחודש מאי, ופרטים יפורסמו מאוחר יותר.

במפגש האחרון היה לנו את העונג לארח את צביה רן, מלווה ומעצימה מתמודדים עם מחלת סרטן ובני משפחותיהם. ההרצאה המעניינת התמקדה בתחום של ההתמודדות עם הקשיים הנפשיים שחלקינו חווים בהתמודדות עם המחלה, ואירועים וטראומות והשפעתם על הבריאות. לאמונתה של צביה, המחלות השונות נגרמות כתוצאה מטראומות פיזיות ונפשיות שאנו עוברים במהלך חיינו, אבל יש לנו אפשרות לתקן את הפגיעות. התיקון צריך להתבצע באמצעות מספר דרכים. הראשונה היא שינוי באמצעות תזונה. צביה ממליצה על שתיית הרבה מיצי ירקות, כמו למשל מיץ שום ובצל נוגד חמצון שטוב כנגד תאים סרטניים, ומיץ לחיזוק מערכת החיסון המורכב מתפוח עץ, סלרי, שום, גזר, זנגוויל ולימון. להלן קישור לטבלה של מזונות בסיסיים וחומציים:http://www.healthyfamily.co.il/image/users/117036/ftp/my_files/ph(1).pdf?id=7382699

צביה המליצה לקנות את הספר "מדריך מזונות בסיסיים וחומציים" מאת דר` סוזן בראון בהוצאת פוקוס.

השינוי השני הוא באמצעות פעילות גופנית. לגבי התהליך הנפשי, צביה עובדת לפי תהליך "המסע" שפותח על ידי ברנדון בייס. חלק מהדברים החשובים בשיטה הם סגירת מעגלים, סליחה ומחילה. בהמשך ערכה צביה תרגיל דמיון מודרך שבו הייתה למשתתפים הזדמנות להבין איך אפשר באמצעות תרגילים כאלו לשפר את ההרגשה ובאופן עקיף גם את הבריאות.

למי שמעוניין ללמוד יותר להלן קישור אל המדריך להתמודדות טובה יותר עם סרטן. היכנסו לקישור הכניסו את שמכם וכתובת המייל שלכם והחומר יגיע

אליכם לתיבת הדואר.

http://zviaran.mypages.co.il/pages/10293

בנוסף הקריאה צביה את התרגום של סרטון של ג`יין פונדה " המערכה השלישית" ולהלן קישור למי שמעוניין לצפות בסרטון מעניין זה:

http://www.ted.com/talks/lang/he/jane_fonda_life_s_third_act.html

כדי לראות את התרגום לעברית היכנסו למלבן האדום הימני ביותר שמתחת

לסרטון כתוב בו: show transcript לחצו על החץ הקטן ובחרו Hebrew והתרגום

יופיע מתחת לסרטון. יתכן שגם תופענה כתוביות בעברית.

 

בהזדמנות זו תודה מעומק לב לצביה על התנדבותה להגיע ולהרצות לנו.

 

חדשות מהקבוצה-

אילן – מי שהיה במפגש הקודם בחודש פברואר, זכה לפגוש ולשמוע את חברינו אילן, שכל 3 התרופות הקיימות היום לטפל במחלה, לא עבדו אצלו טוב , והוא נכנס בימים אלו להשתלת מיח עצם מתורם מחו"ל. אנו מאחלים לאילן שעובר ממש בימים אלו את טיפולי הכימותרפיה המכינים אותו להשתלה, הרבה הצלחה ובריאות. אילן כותב בדף הפיסבוק שלנו, כך שמי שרוצה לעודד אותו ולשלוח לו ברכות, מוזמן להצטרף. להלן הלינק לדף וצריך לבקש להצטרף ואז אני מאשר:

https://www.facebook.com/groups/168455433196614 /

 

הכנס השנתי שלנו בים המלח-

מצ"ב תוכנית הכנס שלנו כמעט סופית, חסרה עוד סדנא אחת שאסגור השבוע. כפי שאפשר לראות התוכנית מלאה בהרצאות מעולות עם מיטב המומחים למחלה, ובנוסף גם פעילות חברתית מהנה ומגוונת.

מכיוון שיש יותר מ-200 משתתפים השנה, אני מבקש את שיתוף הפעולה המלא של כל אחד ואחת מכם להצלחת הכנס ומיקסום ההנאה לכולם. להלן מספר הנחיות שיעזרו לכולנו להיערך טוב יותר:

  • הסעה- מכיוון שיש רק כ-14 איש שנרשמו להסעה, ומתוך מטרה לחסוך ככל שאפשר בעלויות של העמותה, אני אנסה לחבר את אלו הזקוקים להסעה עם חברים שנוסעים מהאזור שלהם ויש להם מקום פנוי ברכבם. הטיפול בנושא יעשה כשבוע לפני הכנס, כך שאין צורך לדאוג, וכל אחד שביקש הסעה, יטופל. אשמח לקבל במייל שמות של מתנדבים מהצפון והמרכז שיכולים להסיע איתם חברים.
  • הגעה למלון- דלפק ההרשמה של העמותה יפתח בסביבות השעה 12 בצהריים. הדלפק ימוקם קומה אחת מתחת ללובי המלון, בקומה שנמצאים חדרי ההרצאות שלנו. יש מדרגות ומעלית מצד שמאל של הקבלה שמובילות לקומה זו. מכיוון שההרצאה הראשונה "מבוא ל-CML" מתחילה בסביבות 2 אני מבקש מכולם לנסות להגיע בזמן למלון ולכבד בנוכחותכם את המרצה החדש שעדיין לא הרצה לעמותה, דר אלכס גורל מהדסה עין כרם.
  • לצורך ההרשמה בדלפק העמותה, אבקש מכל מי שעדיין לא שילם את דמי החבר לשנת 2013 (שזה רובכם הגדול), להכין 120 ₪ או בהמחאה או במזומן.
  • לאחר ההרשמה בדלפק העמותה, תופנו לדלפק הקבלה של המלון בקומת הכניסה ושם תקבלו חדרים. יש לזכור שקבלת חדרים במלון היא משעה 15.00 אבל המלון יעשה מאמצים למסור חדרים שמוכנים מוקדם יותר.
  • במלון יש ספא גדול פתוח לכל אורחי המלון ובנוסף ספא VIP שגם אליו הכניסה לחברי העמותה הינה חופשית וללא תשלום. ספא ה- VIP הינו מתחםפרטי המופרד מהספא הרגיל וכולל : בריכת מי ים המלחג.קוזיסאונה יבשהרטובהבר פירות ועמדת תה ומיץ במשך שעות הפעילות. עשינו הסדר עם הנהלת המלון שהחלוקים לחברי העמותה יהיו בחדרים שלכם. בנוסף יש במלון בריכת שחיה חיצונית מרהיבה וחוף ים פרטי עם כסאות נוח ושמשיות. מכיוון שחוף הים נמצא מעברו השני של הכביש יש במלון הסעות מפתח המלון לחוף וחזרה ללא תשלום במשך כל היום.
  • אנו ממשיכים במסורת של הפינוקים וכל זכאי ל- % 15 הנחה על טיפולי הספא. בנוסף, עיתון יום שישי יחולק לכל חדר.
  • כמו תמיד, אין אצלנו חובה להשתתף בהרצאות, למרות שאני אישית לא מבין חברים שבאים לכנס ולא נכנסים לשמוע וללמוד על המחלה, ממיטב המומחים הקיימים בארץ. בכל מקרה, ולפי ההחלטות משנה שעברה, חברים\ות שלא נכנסים להרצאות מתבקשים לא להתרכז באזור מחוץ לחדר ההרצאות ולהפריע לאלו שכן מקשיבים למרצים.
  • ביום שישי בצהריים אחרי ההרצאות אנו יוצאים לסיור חוויתי במצדה. נא להצטייד בכובעים ונעלי הליכה נוחות, למרות שאנו עולים ברכבל. לפני היציאה יחולקו במלון כריך+ בקבוק מים לכל משתתף.
  • בשני הערבים הן יום חמישי והן יום שישי אנו נקיים ערבי בידור רק שלנו באולם ההרצאות הראשי שלנו. נא להצטייד ולבוא עם הרבה מצב רוח. הערב יכלול שתייה קלה, בירות ויין חופשי ונשנושים.
  • אני מקווה שאת ארוחת יום השישי נקיים באולם נפרד משלנו, ואז נתחיל אותה כמו תמיד עם קידוש חגיגי, לאחר סיום התפילה והצטרפות המתפללים שלנו.

הנחיות נוספות יינתנו במלון. שיהיה לכולנו כנס וסופ"ש מהנה ומוצלח.

אני בטוח שכמו כל הכנסים הקודמים גם הכנס הזה יהיה מאד מוצלח וכולנו נמשיך ונחבק את החברים\ות החדשים שהצטרפו אלינו לאחרונה וניתן לכולם את ההרגשה שאנחנו משפחה גדולה וחמה.

 

חג פסח שמח- בהזדמנות זו אבקש לאחל לכול חברי וחברות העמותה ובני משפחותיהם, חג אביב שמח, כשר והעיקר בריא.

 

 

 

 

נשמח לראותכם בכנס השנתי שלנו בחודש אפריל

ביום חמישי עד מוצ"ש, 18-20 לאפריל

במלון רויאל רימונים ים המלח

אל תתנו לתקווה לברוח מליבכם

 

 

לפרטים ושאלות אנא צרו קשר עם:

שרף גיורא, רחוב קיש 15 , נתניה 42248

טלפון:    09-8348498

נייד:      0507-516690

דואר אלקטרוני: [email protected]

דפים

יצירת קשר

© 2021, כל הזכויות שמורות ל- עמותת חולי CML בישראל